+48 22 127 01 36
HomeKraina Błędnych Skał – Kotlina KłodzkaKraina Błędnych Skał – Kotlina Kłodzka

Kraina Błędnych Skał – Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka to największa sudecka kotlina, a przy tym wspaniały i bardzo popularny region turystyczny, oferujący wiele różnorodnych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, żądnych adrenaliny, jak i tych szukających spokoju, dostępnych latem i zimą. Dla każdego coś miłego! Przygotowaliśmy dla was program z kilkoma turystycznymi hitami tego rejonu, przekonajcie się sami!

Trasa: Wrocław, Skalne Miasto, Kudowa Zdrój, Stronie Śląskie, Duszniki Zdrój, Złoty Stok

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja, możliwość dokupienia obiadu we Wrocławiu)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, przejazd do Wrocławia, ok. 3 godzinne zwiedzanie z przewodnikiem: Ostrów Tumski – miejsce z którego wywodzi się geneza miasta Wrocławia, to także centrum religijne miasta, tutaj ok. IX wieku powstał pierwotny gród, który w 1000 roku Bolesław Chrobry podniósł do rangi biskupstwa. Stare Miasto – wizytówka Wrocławia, tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości oraz imprezy kulturalne i rozrywkowe.

LUB

afrykarium_wroclawZwiedzanie Wrocławskiego Zoo z przewodnikiem – Afrykariumto unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo

LUB

zwiedzanie Panoramy Racławickiej – ktoś mógłby pomyśleć że to zwyczajny obraz, a jednak tak nie jest. To jedyne takie dzieło w Polsce i Europie, niezwykle ważne z punktu widzenia każdego Polaka. Przedstawia bitwę pod Racławicami i walczące w niej wojska powstańcze z Kosynierami pod dowództwem Tadeusza Kościuszki. Każdy kto obejrzy Panoramę Racławicką na długo pozostanie pod ogromnym wrażeniem tego dzieła, przedstawiającego piękną, zwycięską bitwę polskiego powstania, ale to nie tylko wrażenia estetyczne, to także niezwykła lekcja historii, na którą już dziś Was zapraszamy

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

skalnimestoSKALNE MIASTO (Adrspasko-Teplickie Skały) – rzadko kiedy pożar jest sprawcą rzeczy pięknych. A tak zdarzyło się w roku 1824, kiedy olbrzymi ogień zniszczył las wokół miejscowości Adrspach i ludzkim oczom ukazało się… Skalne Miasto. Kilometry skalnych labiryntów, wąwozy, wodospady, jeziorko ukryte wśród skał – czy trzeba mówić coś więcej? Oczywiście, ale to już podczas wycieczki do czeskiego Adrspachu, gdzie na własne oczy zobaczycie prawdziwy cud natury, z piaskowca wyrzeźbiony. Przejazd przez Lubawkę i Trutnov do Adrspachu. Spacer przez urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi, podejście do wodospadów, przejażdżka łodzią po skalnym jeziorku. Czas wolny. W drodze powrotnej przerwa na drobne zakupy.

* Przeprawa łodzią możliwa wyłącznie przy odpowiednich warunkach pogodowych

LUB

ZOO SAFARI DVUR KRALOVE – Zoo położone w miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie.

Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Zwierzętom zapewniono tutaj wysoki standard życia, niemalże całkowicie zbliżony do warunków naturalnych.

Unikatem w ZOO jest nosorożec biały północny – na świecie żyje prawdopodobnie tylko 24 sztuki tych zwierząt, z czego 9 żyje w tym ZOO. Z prezentowanych gatunków aż 45 wpisanych jest w Czerwoną Księgę. Dla wielbicieli dinozaurów jest również pawilon jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób.

Największymi atrakcjami zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowymi) oraz nocne safari – przez ogromny wybieg dla zwierząt kopytnych i ptaków. Biegają one swobodnie na wybiegu – gdzie oczywiście mają absolutne pierwszeństwo.

Powrót do ośrodka, obiadokolacja, dyskoteka (prosimy o zabranie własnych płyt z muzyką)

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Rezerwat geologiczny „Szczeliniec Wielki” – (919m n.p.m.) najwyższy szczyt Gór Stołowych to wyjątkowa atrakcja turystyczna w Polsce. Jest on pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja ogrod_bajekwyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Do najbardziej znanych należy np.: „Kwoka”, „Mamut” (zwany także „Małpoludem”), „Wielbłąd”, „Głowa Księżniczki Emilki”, „Słoń” i „Kazalnica”. Niezmiernie ciekawym fragmentem Szczelińca Wielkiego jest tzw. „Piekiełko”. Na szczyt Szczelińca prowadzą liczące 680 stopni kamienne schody. Zbudowane zostały one na przełomie XVIII i XIX w. i z pewnymi przeróbkami do dziś.

Lekcja edukacyjna w Muzeum Zabawek Bajka – zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej, m.in.: Historia zabawek, Lalka, Miś Teddy, Zabawki optyczne i samograje, Zabawki z rejonu Sudetów, Klocki. Muzeum Zabawek to niezwykłe miejsce w którym odkryjemy zabawki naszych rodziców i dziadków. Dorośli natomiast przeniosą się tu w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. Na zakończenie samodzielny wyrób waty cukrowej pod okiem instruktora.

Powrót do ośrodka na obiadokolację, nocleg

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

jaskinia_niedzwiedziaZwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – to jedna z najpiękniejszych i najcenniejszych pod względem przyrodniczym jaskiń w Europie. Jaskinia zachwyca bogactwem nacieków skalnych, wielkością komór, sal i ekspozycjami. Jaskinia została odkryta przypadkowo w 1966 roku podczas prac w kamieniołomie. Odłupana skała odsłoniła komorę z licznymi szczątkami zwierząt, m.in. niedźwiedzia, któremu jaskinia zawdzięcza swoją nazwę. UWAGA! Konieczna rezerwacja z dużym wyprzedzeniem!

Wizyta w Hucie Szkła Kryształowego „Violetta” w Stroniu Śląskim – fabryka z niemal dwustuletnią historią. Zobaczymy m.in.: piec hutniczy i odprężarkę szkła kryształowego, zapoznamy się z procesem ręcznego i mechanicznego zdobienia wyrobów z kryształu, obejrzymy prezentację gotowych produktów formowanych i zdobionych ręcznie i mechanicznie

Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek

Gra terenowa z animatorem

 

DZIEŃ V

(śniadanie + suchy prowiant + obiad)

Wykwaterowanie

Kopalnia złota w Złotym Stoku: Podziemna Trasa Turystyczna – „Sztolnia Gertrudy” w której obejrzymy bogatą ekspozycję map i planów kopalni z XVIII wieku, w gablotach dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy, laboratoryjny piec w którym wytapiano złoto. Chodnik śmierci – to wykuty na wyższej kondygnacji chodnik o niezwykle ponurej historii, tutaj bowiem skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. Spotkanie z gnomami, które wg wierzeń górniczych pilnowały złota w kopalni. Dla spragnionych wrażeń możliwość przebycia części trasy zwiedzania po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni. Na zakończenie zwiedzania obejrzymy Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli.

Płukanie złota –wypróbujemy profesjonalny sprzęt do płukania złota, każdy otrzyma certyfikat „Zdobywcy Kopalni Złota”

Obiad w kopalni

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

879zł

845zł

819zł

795zł

769zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu we Wrocławiu: 25zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą:  potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress