+48 22 127 01 36
HomeMazury rekreacyjnie, turystycznieMazury rekreacyjnie, turystycznie

Mazury rekreacyjnie, turystycznie

 

 

Trasa: Giżycko – Św. Lipka – okolice Giżycka – Mikołajki/Olsztyn

Czas: 3 dni

Wiek: SP, LO

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

Kraina Tysiąca Jezior, raj dla żeglarzy i kajakarzy, a także miłośników ciszy i spacerów po lasach, w których pełno jest szlaków pieszych, rowerowych i konnych. W okolicy można zwiedzić wiele gotyckich zamków i kościołów, które zostały wzniesione przez władających niegdyś tymi ziemiami Krzyżaków. To właśnie nasze piękne Mazury które co roku przyciągają swoim urokiem tysiące turystów. My również ulegliśmy ich urokowi, dlatego zapraszamy Was na wspólną wycieczkę. Przygotujcie się na moc wrażeń, ponieważ czeka na Was mnóstwo atrakcji!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

giycko

(obiadokolacja + ognisko z kiełbaskami)

Do wyboru jedna z dwóch propozycji:

 1. Przejazd do Giżycka, zwiedzanie miasta z przewodnikiem:

Twierdza Boyen – wzniesiona w latach 1844 – 1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. Twierdza stanowiła bardzo ważny obiekt strategiczny Prus Wschodnich.

Spacer po porcie Żeglugi Morskiej

Rejs statkiem po jeziorze Niegocin – jedno z najpopularniejszych wśród turystów mazurskich jezior, trzecie pod względem rozmiarów na Mazurach

 1. Święta Lipka – sanktuarium nazywane „Częstochową Północy”, prezentacja organów

Wilczy Szaniec  – tajna kwatera Hitlera, w Europie istniało kilka kwater głównych wodza Trzeciej Rzeszy. Jedną z nich był Wilczy Szaniec, z dala od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami co ułatwiało ukrycie przed oczami pilotów i sprawiało, że dostęp lądem był prawie niemożliwy.

Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, ognisko z kiełbaskami

 

DZIEŃ II

(śniadanie + obiad + kolacja)

Całodzienny pobyt w parku rozrywki Mazurolandia – mazurski park atrakcji położony w Gierłoży k. Kętrzyna, pośród łąk i gęstych lasów. Można tu skorzystać z ciekawych atrakcji, miło spędzić czas, a także przeżyć przygodę poznając m.in. dzieje Warmii i Mazur, historię II Wojny Światowej oraz czasy średniowiecza. W programie:

-Zwiedzanie parku miniatur z przewodnikiem (zabytki i architektura Warmii i Mazur, Muzeum Militariów a w nim prezentacja makiety Wilczego Szańca oraz eksponatów z okresu II wojny światowej)

-Zwiedzanie Parku Militariów (oryginalne eksponaty broni, pojazdy militarne, przymierzalnia mundurów wojskowych, zajęcia sprawnościowe na strzelnicy militarnej)

-Zwiedzanie grodziska rycerskiego (pokaz walki rycerskiej, przymierzalnia strojów średniowiecznych, zakuwanie w dyby, zajęcia sprawnościowe m.in. strzelanie z łuku, nauka posługiwania się mieczem)

-Poligon – strefa militarna (przejażdżka pojazdem militarnym, przeciąganie liny, rzut granatem)

-Zajęcia artystyczne do wyboru: malowanie kafli, lub warsztaty robienia biżuterii, lepienie z gliny

-Park zabaw

W trakcie  pobytu przerwa obiadowa

Powrót do ośrodka, kolacja

 

DZIEŃ III

planetarium

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość dokupienia obiadu)

Wykwaterowanie, do wyboru jedna z dwóch propozycji:

 1. Przejazd do Olsztyna, zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto i Ratusz, Katedra św. Jakuba, Wysoka Brama

Muzeum Warmii i Mazur – zwiedzanie oraz lekcje i warsztaty muzealne z historii, wiedzy o kulturze, plastyki, historii sztuki i przyrody. Zajęcia prowadzone są w kontakcie z eksponatami i wystawami, uwzględniają nowoczesną metodykę, gry dydaktyczne oraz zajęcia interaktywne.

LUB

Planetarium – edukacja i rozrywka w jednym. Znajdziemy tu seanse filmowe, zajęcia edukacyjne pod sztucznym niebem, nowe technologie dzięki którym można oglądać obiekty bliskiego i dalekiego wszechświata wędrując pośród planet, gwiazd i galaktyk. Obejrzymy tu również bliźniaczą kopię Sputnika 1 – który poleciał 4 października 1957 roku w kosmos, jako pierwszy sztuczny satelita Ziemi.

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 1. Dwugodzinna zabawa w parku wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach – do dyspozycji baseny sportowe, rekreacyjne , letnio-zimowy z hydromasażem, basen rzeka, wanny jacuzzi, sauny, jaskinia śnieżno – lodowa, jaskinia solna, tężnia solankowa, zjeżdżalnie , piaskownica deszczownica.

ZAKWATEROWANIE  w jednym z ośrodków/pensjonatów w zależności od dostępności miejsc. Współpracujemy z kilkoma pensjonatami które oferują zakwaterowanie w bardzo dobrym standardzie oraz smaczne jedzenie.

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

570zł

549zł

529zł

509zł

489zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w Olsztynie: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie, wyżywienie
 • Bilety wstępu, realizacja programu
 • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
 • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Ubezpieczenie NNW
 • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie.

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress