+48 22 127 01 36
HomeNiezwykły Szlak Orlich GniazdNiezwykły Szlak Orlich Gniazd

Niezwykły Szlak Orlich Gniazd

Teren leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową, zwany Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Kolebka naszej kultury, gdzie o zabytki łatwiej niż w każdej innej części kraju, położona jest pośród przepięknych pagórków porośniętych lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańcow, stwarzając wrażenie niezwykłej harmonii występującej pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. W odległej przeszłości na terenie Śląska i Małopolski powstawały pierwsze osady ludzkie. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono tutaj pierwsze grody obronne, które chronić miały szlaki handlowe w tworzącym się państwie piastowskim.

 

Trasa: Ogrodzieniec – Wieliczka – Ojcowski Park Narodowy – Tarnowskie Góry – Bobolice – Mirów – Olsztyn

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja, możliwość dokupienia obiadu)

7:00 zbiórka pod szkołą, wyjazd, przejazd do Ogrodzieńca

ogrodzieniec_zamekZamek w Ogrodzieńcu, zwiedzanie z przewodnikiem – to największe i najlepiej zachowane ruiny zamkowe w Polsce. To prawdziwa perła Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Ruiny co roku przyciągają rzesze turystów, to największa budowla na Wyżynie, sięgająca czasów Kazimierza Wielkiego czyli początku XIV wieku. Zamek w Ogrodzieńcu jest doskonale wkomponowany w naturalne masywy wapienne, które dodatkowo osłaniały budowlę. Trudno sobie wyobrazić, jak dawniej można było zbudować takie cuda, które do dzisiaj zapierają dech w piersiach.

Zajęcia w Adrenalina Park -położonym w przepięknej scenerii średniowiecznego zamku „Ogrodzienieckiego” w Podzamczu. Gwarantujemy aktywny wypoczynek na łonie natury, wyśmienitą i bezpieczną zabawę ze smakiem adrenaliny pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów. Park to 22 przeszkody, których łączna długość przekracza 320 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 11 metrów. Różnorodności przeszkód nie pozwoli na nudę, 4 tyrolki oferujące maksimum prędkości i zabawy, kładki, które sprawdzą naszą równowagę oraz wymagające trawersy i wiele innych zapewniają niezapomniane wspomnienia oraz poczucie wolności

Przejazd i zakwaterowanie w pensjonacieparklinowy

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Całodzienna wycieczka do Kopalni soli w Wieliczce, zjazd do kopalni, program edukacyjny „Trasa Górnicza” (od 10 roku) – roboczy strój, kask, lampa – wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek godny górników. Na Trasie górniczej przydadzą się również wygodne buty oraz cieplejsza odzież. Przygoda rozpoczyna się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górnibochniaczym – szyb Regis. Nad wyprawą czuwa doświadczony przewodnik zwany przodowym. Zna kopalnię od podszewki, pewnie prowadzi po labiryncie komór i korytarzy, jest dla grupy niedoświadczonych śleprów (początkujących w zawodzie górnika) najlepszym nauczycielem podziemnego fachu. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzieli górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Śleper samodzielnie mierzyć będzie poziom stężenia metanu, wyszukiwać i transportować sól, wyznaczać drogę i badać nieznane sobie komory. Pozna w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Zawód górnika wymaga zaangażowania, jest przepustką do poznania tajemnic podziemnego świata.

Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, dyskoteka (zabierzcie płyty z muzyką!)

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Całodzienna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego – położony tuż pod Krakowem, jest najmniejszym ze wszystkich polskich parków narodowych, ale kryje niezwykłe bogactwo i mnóstwo atrakcji geologicznych, przyrodniczych i kulturowych. Zachwyca pięknymi formami skalnymi, jaskiniami, starą zabudową oraz zamkami – w Ojcowie oraz Pieskowej Skale. Bajkowość krajobrazu: kaniony o urwistych ścianach, sterczące igły skalne od dawna zachwycają turystów. Najbardziej znanymi mieszkańcami parku są nietoperze – spośród żyjących w Polsce 21 gatunków spotkać tu można aż 17 z nich. W Ojcowskim Parku Narodowym zobaczymy czeka na nas:

 • Pieskowa Skała (zew. lub wew.);
 • Maczuga Herkulesa, Kościółek na Wodzie;
 • Parking na Złotej Górze, Dolina Sąspowska;
 • Źródełko pod Wierzbą, Wylot Doliny Jamki;
 • Grób Nieznanego Żołnierza, Wąwóz Błotny Dół;
 • Most na Sąspówce, Dom pod Koroną;
 • Góra Okopy, Wąwóz Smardzowocki;
 • Brama Krakowska, Jaskinia Krowia;
 • Stawy Rybne;
 • Wylot Doliny Sąspowskiej;
 • Ruiny Zamku w Ojcowie;

Powrót do pensjonatu, obiadokolacja

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Wycieczka do zabytkowej Kopalni srebra w Tarnowskich Górach oraz Sztolni Czarnego Pstrąga –Zrekonstruowane wyrobiska Kopalni Zabytkowej pochodzą z XVII i XIX wieku i są świadectwem bogatej historii Ziemi Tarnogórskiej. Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem, trwa około 90 minut. Zalecane są ciepłe okrycia oraz wygodne  obuwie sportowe lub na płaskim obcasie.
Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych.

W Sztolni Czarnego Pstrąga czeka na nas najdłuższy w Polsce podziemny przepływ łodziami! Wewnątrz sztolni panuje temperatura ok. 10 stopni C. Zwiedzanie polega na przepłynięciu łodziami 600 metrowego odcinka sztolni.

parkwodny-tarnowskiegoryPark Wodny w Tarnowskich Górach – dwugodzinny pobyt w jednym z najnowocześniejszych ośrodków rekreacyjno-kąpieliskowych w Polsce, o łącznej powierzchni 9 tys. m2. Łączna powierzchnia lustra wody w basenach wynosi 1159 m2. Doskonale wyposażony, przeznaczony dla osób w każdym przedziale wiekowym. To wymarzone miejsce na przeżycie niezapomnianej przygody w miłej atmosferze, zarówno zimą jak i latem. Zapraszamy na doskonałą zabawę i wspólnie spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.

Powrót do pensjonatu, obiadokolacja

DZIEŃ V

(śniadanie + obiad + suchy prowiant)

boboliceWarownie Kazimierza Wielkiego – przejście trasą turystyczną wśród jurajskich skał od Zamku Mirów do Zamku w Bobolicach. Oba zamki – Mirów i Bobolice znajdują się około pół godziny marszu od siebie. Jurajskie zamki w Mirowie i Bobolicach, mimo, że zachowane do dziś w różnym stopniu, zachwycają przede wszystkim swoim malowniczym położeniem. To niemal idealny teren na krótki jednodniowy wypad w Jurę.

Zamek w Olsztynie – malownicze ruiny zamku efektownie górują nad miasteczkiem. Zamek jest unikalnym w skali europejskiej przykładem warowni skalno-wyżynnej typu jaskiniowego i jedną z żelaznych atrakcji turystycznych regionu.

Powrót do ośrodka, obiad, wykwaterowanie

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

885zł

849zł

825zł

799zł

775zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu wyjazdu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie, wyżywienie
 • Bilety wstępu, realizacja programu
 • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
 • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Ubezpieczenie NNW
 • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własny program? Poinformuj nas, na pewno go zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress