+48 22 127 01 36
HomeLubelszczyzna ze szczyptą iluzjiLubelszczyzna ze szczyptą iluzji

Lubelszczyzna ze szczyptą iluzji

 

Trasa: Trojanów – Kazimierz Dolny – Lublin / Kozłówka

Czas: 3 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

Latająca Chata, Tunel Zapomnienia, Labirynt Luster – to tylko niektóre spośród wielu atrakcji które czekają na nas w tym niezwykłym i tajemniczym miejscu. Farma iluzji to miejsce gdzie rzeczywistość trochę miesza się trochę ze światem fantazji i iluzji. Tutaj świetnie bawią się i dzieci i dorośli. Zobaczymy dziesiątki eksponatów, rzeźb i instalacji zaprzeczających ludzkim zmysłom. Są też place zabaw, ścieżka zdrowia, boiska sportowe, plaża i farma ze zwierzętami, czyli wszystko czego nam potrzeba aby miło i przyjemnie spędzić tu calutki dzień!

KAZIMIERZ DOLNY – przepiękne miasteczko nazywane „Cudem nad Wisłą”. Pełno tu cudnych kamieniczek o fantazyjnych attykach, chałup z ciemnych bali, są ruiny zamku Kazimierza Wielkiego baszty oraz wiele innych bajecznych widoków. Kazimierz Dolny to miasto artystów, którzy wystawiają swoje prace w licznych galeriach.

Trzeba to wszystko po prostu zobaczyć na własne oczy, a więc nie czekajcie!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad + kolacja)

zbiórka pod szkołą, wyjazd, przyjazd do Trojanowa (Lubelskie) do parku rozrywki

Kilkugodzinna przygoda na Farmie Iluzji w programie: Latająca Chata Tajemnic w której doświadczymy , co to znaczy różnica między tym co widzimy, a tym co odczuwamy. To prawdopodobnie jedyny na świecie budynek o takiej konstrukcji, który sprawia wrażenie unoszonego z jednej strony przez balony. Niesamowite wrażenia po wejściu do środka! Muzeum Iluzji zbiór bardzo ciekawych eksponatów z dziedziny iluzji i optyki, w tym: lustrzany korytarz, wyjątkowy pokój hollow-face, szklane hologramy i iluzje cieni. Będziecie zaskoczeni! Zabawa przy lewitujących plastikowe piłeczki unoszące się w powietrzu… One naprawdę lewitują! Głowa na talerzu  brzmi troszkę makabrycznie, ale efekt zaskoczenia murowany! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Studnia nieskończoności – możecie tu zajrzeć do wnętrza ziemi, tylko uważajcie aby nie wpaść do środka! Efekt jest zdumiewający. Lewitujący kran – czy ten kran jest gdzieś podłączony? Raczej nie… w takim razie jak to się dzieje że leci z niego woda?

Wiklinowy labirynt – to zabawa w detektywów. Koniecznie trzeba odwiedzić każdy zakątek labiryntu aby odnaleźć wskazówki konieczne do rozwiązania pewnej zagadki…

Przeprawa tratwami – kawałek dżungli w środku lasu i emocjonująca przeprawa na drugi brzeg przez zaklęty staw.

Szlak trapera – to emocjonująca przygoda na mokradłach pełnych niespodzianek Tunel zapomnienia – to miejsce w którym już po chwili zapomina się o całym świecie. Czy uda się Wam przejść cało? Magiczny Domek – domek jak domek, tylko dlaczego on się porusza?

Przejażdżka na karuzeli łańcuchowej – gwarancja maksymalnych wrażeń dla dużych i małych

Ponadto czekają na Was: Spacer przez Lasek Doświadczeń, Mini Zoo z unikatową zagrodą króliczków, wybiegiem dla mini kózek, posterunkiem kucyka Czarusia oraz krainą żółwi. Poćwiczymy również z brzozowymi ludkami na Zielonej Ścieżce Zdrowia, wybierzemy się na spacer Ścieżką Złudzeń, podumamy przy Niemożliwym Trójkącie, rozegramy partyjkę gigantycznych szachów. Wypróbujemy również Meble Olbrzyma oraz spróbujemy wznieść budowlę z gigantycznych klocków. W programie również nielimitowana zabawa na świeżym powietrzu na polanie piknikowej, w strefie łamigłówek na drewnianym placu zabaw, na boiskach do gier zespołowych oraz na plaży przy Zatoce Piratów, gdzie można m.in. wykopać szkielet dinozaura, pobawić się w Parku Wodnych Zabaw czy też zrobić sobie zdjęcie z Małą Syrenką.

Przyjazd i zakwaterowanie w ośrodku, kolacja, dyskoteka, (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!)

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych, przejazd do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program:

Powędrujemy na Górę trzech Krzyży – będzie okazja aby przez chwilę poczuć atmosferę górskiej wyprawy i wspiąć się licznymi kamiennymi schodkami na Górę Trzech Krzyży. Jest to wspaniały punkt widokowy a wspinaczka sprawi nam ogromną frajdę! Stojące tu krzyże ustawili mieszkańcy parafii, którzy przeżyli epidemię cholery pustoszącą miasteczko w czasie wojny północnej na początku XVIII wieku. Ponadto czeka nas: Spacer po Korzeniowym Dole, rejs statkiem po Wiśle, zobaczymy również Kościół Farny, Rynek z Kamienicami Przybyłów, Kamienicą Gdańską, Studnię oraz Mały Rynek z Synagogą.

Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego z przewodnikiem oraz wybrane zajęcia warsztatowe, do wyboru jeden z poniższych tematów:

Połów wiślanych ryb – wybieramy się na wędkowanie ale nie każdy może złowić rybę. Najpierw trzeba wykazać się wiedzą, potem zręcznością, a na koniec po udanym wędkowaniu uruchomić zdolności plastyczne. Tematyka zajęć dotyczy ogólnych wiadomości na temat Wisły oraz rozpoznawania podstawowych gatunków ryb żyjących w tej rzece

Ptaki cudaki – Warsztaty przybliżają awifaunę doliny Wisły. Podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy poznają bogactwo świata ptaków związanych z rzeką, a następnie biorą udział w zajęciach plastycznych odbywających się w ogrodzie.

Obiadokolacja, nocleg

 

DZIEŃ III

(śniadanie+ suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Wykwaterowanie, przejazd do Lublina lub do Kozłówki, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program:

Zwiedzanie Lublina z przewodnikiem:

Wzgórze zamkowe – obejrzymy budowlę która dziś nosi miano zamku, chociaż nigdy nim niebyła. Stworzono ją jako więzienie na rozkaz cara. Brama wjazdowa okolona dwiema wieżyczkami z dwoma blankami to dziś symbol miasta

Brama grodzka – pochodząca z końca XVIII wieku, podczas II wojny światowej była granicą pomiędzy polską i żydowską częścią Lublina.

Kościół Dominikanów oraz Trybunał Koronny

Taras widokowy Wieży Trynitarskiej – z którego będziemy podziwiać niezwykłą panoramę miasta

Spacer podziemną trasą – przejdziemy prze 14 pięknie odrestaurowanych i oświetlonych sal. Obejrzymy niezwykłe multimedialne widowisko, które przeniesie nas do roku 1719, do wielokulturowego miasta sprzed dwóch stuleci.

Muzeum Wsi Lubelskiej – znajdują się tutaj eksponaty z terenów Podlasia i Roztocza. Zobaczymy jak kiedyś żyli chłopi i średniozamożni ziemianie, jakie mieli sprzęty w domostwach i jak je dekorowali. Podczas lekcji muzealnych i warsztatów będziemy mieli okazję zapoznania się z tradycyjnymi metodami wytwarzania, narzędziami pracy oraz jak wyglądała codzienna praca w zagrodzie wiejskiej. Dowiemy się np. jak wyglądało życie codzienne Książków  w Teodorówce w 1939 roku, jak dbano o urodę i higienę przed wojną czy też jak wyglądał handel żydowski na wsi.

LUB

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – to niezwykłe miejsce łączące przepych magnackiej rezydencji ze sztuką socrealizmu. Wnętrza pałacu wyglądają dziś tak jakby zatrzymał się tu czas: są pełne przepychu – podłogi zrobiono z drewna dębowego, a ściany niemal w całości zakryto obrazami w złoconych ramach. Jest tu elegancja porcelana, figurka dzika z agatu, przekonamy się również jak wyglądała przed stuleciem łazienka a także tzw. kredens czyli miejsce gdzie trzymano potrawy przed podaniem ich na stół. Pospacerujemy po pałacowym ogrodzie z piękną fontanną, a także obejrzymy karety i bryczki z przełomu XIX i XX wieku.

Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

565zł

539zł

519zł

499zł

479zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w Lublinie: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:  program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

KONTAKT

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

 

[recaptcha]

 


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress