+48 22 127 01 36
HomeIntegracja w Krainie ŻubraIntegracja w Krainie Żubra

Integracja w Krainie Żubra

Puszcza Białowieska jest niezwykła. Najcenniejsze obszary chroni Białowieski Park Narodowy. To najstarszy park narodowy w Polsce, będąc tu możemy sobie wyobrazić jak wyglądał las przed pojawieniem się człowieka. Tym samym Puszcza Białowieska została zaliczona do skarbów ludzkości, zajmując zaszczytne miejsce obok takich przyrodniczych cudów jak Himalaje czy Wyspa Wielkanocna. Niezwykłość białowieskiego matecznika to efekt 600 letniej ochrony puszczy, która potrafiła przeciwstawić się zawierusze dziejowej.

Jeśli nam się poszczęści to spotkamy tu króla puszczy czyli żubra oraz odwiedzimy Dąb Jagiełły, ponad czterystapęćdziesięcioletni olbrzym powalony przed 40 laty, który do dziś przyciąga uwagę turystów. Według legendy Władysław Jagiełło odpoczywał w jego cieniu gromadząc zapasy przed bitwą pod Grunwaldem. Czeka nas zatem niezwykła podróż do przeszłości. Zapraszamy!


Trasa: Puszcza Białowieska

Czas: 3 dni

Możliwość realizacji: cały rok

 

PROGRAM RAMOWY

 

DZIEŃ I

(kolacja)

Piątek, godz. 14:00 – wyjazd spod szkoły, dojazd do pensjonatu w Białowieży, zakwaterowanie, ognisko z kiełbaską i bigosem

 

DZIEŃ II

Śniadanie, przejazd do puszczy, spotkanie z przewodnikiem, program zwiedzania:

PARK PAŁACOWY – krótki spacer, park jest urządzony w stylu ogrodu angielskiego, prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Zapoznamy się z historią parku, roślinnością, zabytkami – kompleks myśliwski cara Mikołaja II

MUZEUM PRZYRODNICZE obecnie jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce – wystawy w dioramach przedstawiają życie lasu (światła świtu, dnia, zmierzchu, odgłosy zwierząt), wystawia jest w ciemności. Wejście na wieżę widokową z której widać panoramę Polany Białowieskiej.

REZERWAT ŚCISŁY PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (wycieczka piesza ok 3h)– najcenniejszy obszar Parku. Będzie to wspaniały spacer w ostatnim lesie liściastym na Niżu Europy, las jest nienaruszony ręką człowieka, całkowicie naturalny. Jest to jedyny przyrodniczy obiekt Światowego Dziedzictwa Ludzkości w Polsce – trasa ok 8 km.

OBIAD w pensjonacie

Szkolenie na wybrany temat dla Grona Pedagogicznego: wystąpienia publiczne, prezentacje, komunikacja i sytuacje stresowe, asertywność, budowanie relacji, zarządzanie i przywództwo, liderstwo.

LUB

Po obiedzie indywidualne zwiedzanie pobliskiego SKANSENU BUDOWNICTWA LUDNOŚCI RUSKIEJ lub zwiedzanie CERKWII ŚW. MIKOŁAJA w Białowieży z ikonostasem wykonanym z chińskiej porcelany. Będzie czas na zakup pamiątek na straganach przy Parku Pałacowym.

Wieczorem BIESIADA Z POTAŃCÓWKĄ – ciepłe dania, przystawki, sałatki, deser, napoje. Wieczór umili nam Pan Mirek, który zagra na akordeonie, poprowadzi dyskotekę przy muzyce mechanicznej oraz poprowadzi karaoke.

 

DZIEŃ III

Śniadanie, autokarowy przejazd wokół Białowieży (ok 3h), w programie:

REZERWAT ŻUBRÓW (dojazd autokarem)– jeśli nie uda nam się spotkać żubra przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej, to na pewno zobaczymy go w Rezerwacie. Prezentowana jest w nim grupa żubrów: dorosły samiec, kilka żubrzyc oraz ich potomstwo. Oprócz żubrów w Rezerwacie będzie możliwość podziwiania również łosi, jeleni, saren i dzików.

SZLAK DĘBÓW KRÓLEWSKICH (dojazd autokarem)– zobaczymy drzewa tak stare, że mogłyby opowiedzieć nam średniowieczne historie. Drzewom zostały nadane imiona polskich królów, m.in. zobaczymy Dąb Jagiełły.

Zobaczymy także kościół z wystrojem puszczańskim, Technikum Leśne, przejazd na Białowieżę Towarową, opcjonalnie Restauracja Carska w której warto wypić czaj lub piwo.

Ok. 13:00 Obiad, wyjazd do Hajnówki, zwiedzanie soboru św. Trójcy w Hajnówce

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Istnieje możliwość rezygnacji ze zwiedzania ostatniego dnia i skorzystania z 3 godzinnego pobytu w luksusowym hotelu Żubrówka z centrum basenowego. Do dyspozycji: basen rekreacyjny, przeciwfala, hydromasaże, pieczara wodna z atrakcjami, trzy sauny oraz dwa jacuzzi. www.hotel-zubrowka.pl

 

ZAPEWNIAMY:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizację programu
  • Biesiadę z potańcówką
  • Opiekę pilota oraz instruktorów, przewodników
  • Szkolenie
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW i KL

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz najlepiej małe plecaki na podręczne rzeczy.

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy:towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności:przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348


[recaptcha size:normal]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress