+48 22 127 01 36
HomeOjciec Mateusz i drapieżne bestieOjciec Mateusz i drapieżne bestie

Ojciec Mateusz i drapieżne bestie

Sandomierz z DudekAdventure

 

 

Trasa: Sandomierz – Bałtów

Czas: 2 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

SANDOMIERZ –  Mały Rzym, tak nazywane jest to urocze miasteczko, a to dlatego, że podobnie jak słynna włoska stolica ulokował się na 7 wzgórzach, a pod miastem ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze, tak jak pod Rzymem katakumby. W Sandomierzu pełno jest urokliwych uliczek, klimatycznych deptaków, panuje tam niepowtarzalna atmosfera i klimat dającej się tu odczuć przeszłości. Zwiedzimy wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc i kto wie, może spotkamy gdzieś przemykającego na swoim rowerze Ojca Mateusza?

JURAPARK W BAŁTOWIE – wyruszymy również na wyprawę w poszukiwaniu prehistorycznych potworów. Będzie to ekscytująca wędrówka poprzez kolejne etapy ewolucji życia na ziemi, a przede wszystkim będziemy świetnie się bawić!

Pakujcie się, czas ruszać w drogę!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja, możliwość zamówienia obiadu w Sandomierzu)

7:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, przyjazd do Sandomierza, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem  – zobaczymy m.in. Podziemia sandomierskie,  czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też doZbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską– jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Na szczycie bramy znajduje się punkt widokowy. Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania Sandomierza będą Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Prezentują się jako jedyne tego typu w Europie. Pieprzówki to również prawdziwe królestwo kilkunastu gatunków dzikiej róży. Przejdziemy również przez tzw. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz. Jeśli bardzo będziecie chcieli, to możemy również popłynąć statkiem po Wiśle.

Program zwiedzania można dowolnie zmodyfikować i dopasować do oczekiwań grupy.

Zakwaterowanie w pensjonacie, dyskoteka (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!)

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiad)

Jurapark BałtówWykwaterowanie, przejazd do Bałtowa, W programie: w programie: Ścieżka dydaktyczna, czyli spacer pośród ponad 100 doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów. Ścieżka dydaktyczna ma charakter muzealny dzięki blokom skalnym z autentycznymi tropami dinozaurów. Prawdziwą atrakcją jest jeden z 7 na świecie i jedyny w Polsce ślad siedzącego dinozaura. Kolejnym gwoździem naszej wyprawy do Juraparku będzie Prehistoryczne oceanarium „Oko w oko” z morskimi bestiami.To prawdziwa gratka dla wszystkich którzy chcieliby zobaczyć jak podwodne życie wyglądało miliony lat temu. Park Kino emocji 5D – oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Efekty te sprawią, że przemienimy się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Zwierzyniec Bałtowski czyli podróż przez kontynenty. Podróżując prawdziwym amerykańskim schoolbusem, spotkamy tu wiele egzotycznych zwierząt. Do naszej dyspozycji będzie również bogato wyposażony w urządzenia dla małych i dużych plac zabaw bez limitów!

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

390zł

355zł

325zł

299zł

285zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w Sandomierzu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie.

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele.

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

 


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress