+48 22 127 01 36
HomeŚwiętokrzyskie jakiego nie znacieŚwiętokrzyskie jakiego nie znacie

Świętokrzyskie jakiego nie znacie

 

Trasa: Kurozwęki – Nowa Słupia – Sandomierz

Czas: 2 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

Czy wiecie, dlaczego Sandomierz nazywany jest Małym Rzymem, co znajduje się pod sandomierskim rynkiem, czym jest Ucho Igielne i gdzie leżą Góry Pieprzowe? Na wszystkie te pytania oraz na wiele innych odpowiemy podczas niezwykle interesującej wycieczki do Sandomierza, jednego z najstarszych miast Polski.

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(ognisko z kiełbaskami + obiadokolacja)

Przejazd do Pałacu w Kurozwękach, w programie:

Mini Zoo i plac zabaw – obecnie w mini zoo można obejrzeć lamy, osły, króliki, szopa, świętojańskie owieczki, strusia, kozy, świnki wietnamskie, dziki, kucyki oraz różne gatunki ptactwa. Będzie można też obejrzeć pokaz aktywnego karmienia zwierząt. Lochy pełne tajemnic – zwiedzanie obejmuje dziedziniec, lochy pełne bajek i legend, a także piwnice z historią pałacu. W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych. Pałac i jego skarby – wnętrza kurozwęckiego pałacu udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, który zapoznaje grupę z historią pałacu oraz zamieszkujących go rodów, a także z aktualnymi ciekawostkami. Zwiedzanie obejmuje pierwsze piętro pałacu – salę balową, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplicę, a także dziedziniec i muzeum – „Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego”. Safari Bizon – Kraina bizonów rozciąga się tuż za pałacem. Bizony do Kurozwęk zostały sprowadzone z Belgii w 2000 roku przez Marcina Popiela. Każdego roku wiosną można zobaczyć na łąkach za pałacem malutkie bizonięta. Turystów zaciekawi na pewno oglądanie zwierząt z bliska podczas wycieczki wozem „safari bizon”, który wjeżdża na łąki pomiędzy bizony.

Gra terenowa „Odzyskaj Pałac” – podczas gry wcielimy się w rolę odkrywców , badaczy i tropicieli. Celem gry jest integracja grupy oraz dobra współpraca pomiędzy uczestnikami. Gra oparta jest na scenariuszu, nawiązuje do historii Pałacu w Kurozwękach i zamieszkałych tu niegdyś rodach. Nad przebiegiem gry czuwają instruktorzy, animatorzy, którzy często utożsamiają się z postaciami i fabułą gry.

Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi– miejscowość o długoletnich tradycjach handlowych, leżąca ponoć dokładnie w połowie drogi między Paryżem i Moskwą. Już 2 tys. Lat temu przybywali tu kupcy wywożący miejscowe wyroby żelazne m.in. na tereny Imperium Rzymskiego. Weźmiemy udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych , do wyboru m.in.: stanowisko hutnicze, warsztat kowalski, stanowisko garncarskie, warsztaty tkackie, stanowisko obróbki skóry i szewstwa antycznego, brązownictwo i złotnictwo, stanowisko łucznicze, stanowisko gier i zabaw antycznych, Rzymska legacja czyli prezentacja uzbrojenia i życia codziennego Rzymian, prezentacja gospodarstwa domowego kultury przeworskiej, w tym „pradziejowej kuchni” i zielarstwa. A więc całe mnóstwo bardzo ciekawych i interesujących tematów! Nie będziemy się tu na pewno nudzić!

Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja

Dyskoteka lub kinoteka

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Przejazd do Sandomierza

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem – zobaczymy m.in.

Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też do Zbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Na szczycie bramy znajduje się punkt widokowy. Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania Sandomierza będą Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Prezentują się jako jedyne tego typu w Europie. Pieprzówki to również prawdziwe królestwo kilkunastu gatunków dzikiej róży. Przejdziemy również przez tzw. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz.

Opcjonalnie istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem po Wiśle lub spaceru Wąwozami Królowej Jadwigi (za dodatkową opłatą)

Program zwiedzania można dowolnie zmodyfikować i dopasować do oczekiwań grupy.

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych.

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

375zł

335zł

315zł

299zł

285zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy:towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności:przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348


[recaptcha size:normal]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress