+48 22 127 01 36
HomeW krainie króla puszczyW krainie króla puszczy

W krainie króla puszczy

 

Trasa: Ciechanowiec – Białowieża – Grabarka

Czas: 3 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

Puszcza Białowieska jest niezwykła. Najcenniejsze obszary chroni Białowieski Park Narodowy. To najstarszy park narodowy w Polsce, będąc tu możemy sobie wyobrazić jak wyglądał las przed pojawieniem się człowieka. Tym samym Puszcza Białowieska została zaliczona do skarbów ludzkości, zajmując zaszczytne miejsce obok takich przyrodniczych cudów jak Himalaje czy Wyspa Wielkanocna. Niezwykłość białowieskiego matecznika to efekt 600 letniej ochrony puszczy, która potrafiła przeciwstawić się zawierusze dziejowej. Jeśli nam się poszczęści to spotkamy tu króla puszczy czyli żubra oraz odwiedzimy Dąb Jagiełły, ponad cztrystupęćdziesięcioletniego olbrzyma powalonego przed 40 laty, który do dziś przyciąga uwagę turystów. Według legendy Władysław Jagiełło odpoczywał w jego cieniu gromadząc zapasy przed bitwą pod Grunwaldem. Czeka nas zatem niezwykła podróż do przeszłości. Zapraszamy!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja + kiełbaski z ogniska)

7:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, przyjazd do Ciechanowca

Lekcja edukacyjna w Muzeum Rolnictwa, Skansen i Park Pałacowy – w muzeum znajdującym się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku. Posiada ono aż osiem działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich i Muzeum Weterynarii. Zbiory Muzeum liczą ponad 27 000 eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w 39 ekspozycjach stałych. Zaraz potem przeniesiemy się do skansenu Mazowiecko-Podlaskiego, gdzie zgromadzono 44 zabytkowe obiekty architektury drewnianej ( XVIII – pocz. XX w.), które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Wybierzemy się tez do parku krajobrazowego gdzie rośnie ponad 100 gatunków drzew i krzewów – w tym 19 pomników przyrody.

Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, ognisko z kiełbaskami, dyskoteka lub kinoteka, (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Białowieża

Park Pałacowy – krótki spacer po parku, który jest urządzony w stylu ogrodu angielskiego, prezentuje się pięknie o każdej porze roku, ponieważ zmieniające się kolory za każdym razem wywierają na spacerowiczach inne wrażenia. Zapoznamy się z historią parku, roślinnością, zabytkami, – kompleks myśliwski cara Mikołaja II.

Muzeum Przyrodnicze – leśne i wieża widokowa – obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Wystawy w dioramach przedstawiają życie lasu (światła świtu, dnia, zmierzchu, odgłosy zwierząt). Wystawę zwiedza się w ciemności. Poczujemy się niczym podczas wyprawy po puszczy podczas wschodu słońca

Rezerwat Ścisły Puszczy Białowieskiej (wycieczka piesza ok. 3h) – to najcenniejszy obszar parku. To wspaniały spacer w ostatnim lesie liściastym na Niżu Europy, las jest nienaruszony ręką człowieka, całkowicie naturalny. Jest to jedyny przyrodniczy obiekt Światowego Dziedzictwa Ludzkości w Polsce – trasa ok 8km.

LUB

Przejażdżka kolejką wąskotorową – od 24 lat kolej cicho mknie po ostępach Puszczy Białowieskiej ukazując swoim pasażerom jej naturalne piękno. Trasa kolejki biegnie w głąb lasu, stanowi oryginalną formę `poznania przyrody. Obecnie wykorzystuje się około 17 km kolejek. Szlak kolejki wąskotorowej zaczyna się na terenie Nadleśnictwa Hajnówka – ustawiono tu stację z lat 30-tych oraz mini skansen z parowozem i wagonami. Będąc tutaj poczujemy klimat schyłku ubiegłego stulecia, przesiąkniętego zapachem smaru i żywicy. W dalszej części tryba szlaku wiedzie przez piękne, puszczańskie ostępy, przecina dolinę rzeki Leśna i rezerwat Głęboki Kąt aż do śródleśnej osady Topiło.

Szlak Dębów Królewskich – (dojazd autokarem), zobaczymy drzewa tak stare, że mogłyby opowiedzieć nam średniowieczne historie. O ich wartości świadczą nadane im imiona polskich królów. Przy każdym dębie ustawiona jest tabliczka z informacjami dotyczącymi wieku i wymiarów pomnika przyrody oraz informacje dotyczące danego króla. Idziemy zatem ścieżką, która poprowadzi nie tylko przez majestatyczne dęby ale i historie naszych królów Polski!

Gry i zabawy integracyjne (boiska do piłki nożnej, siatkówki, tenisa)

 

DZIEŃ III

(śniadanie+ suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Wykwaterowanie

Żebra żubra – bardzo obrazowa nazwa naszej trasy! Większość jej odcinka przebędziemy po drewnianych kładkach i malowniczych mostkach. Pamiętajmy! Znajdujemy się na bagnach! Niezwykle malowniczy krajobraz głębokiej puszczy.

Rezerwat pokazowy żubrów – jeśli nie uda nam się spotkać żubra przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej, to na pewno zobaczymy go w Rezerwacie. Prezentowana jest w nim grupa żubrów: dorosły samiec, kila żubrzyc oraz ich potomstwo. Oprócz żubrów w rezerwacie można też podziwiać łosie, jelenie, sarny, dziki, a także przedstawicieli gatunku żubronia czyli krzyżówki żubra z krową hodowlaną.

LUB

Wizyta na Grabarce – „Jasnej Górze” prawosławia – Święta Góra Grabarka to miejsce, gdzie od stu­leci podążają prawosławni pielgrzymi. Jej najstarsze dzieje nie są znane. Góra zasłynęła w 1710r., kiedy epi­demia cholery szalała na terenach Podlasia. W tym cza­sie pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Wierni poszli za głosem Bożym, przynosząc ze sobą krzyże. Oczywiście epidemia została powstrzymana i wielu ludziom uratowało życie. Do dziś pielgrzymi zanoszą tu swoje krzyże.

Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

 
CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

560zł

530zł

515zł

495zł

475zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy:towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności:przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]

 


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress