+48 22 127 01 36
HomeSANDOMIERZ – mały RzymSANDOMIERZ – mały Rzym

SANDOMIERZ – mały Rzym

 

 

Trasa: Sandomierz

Czas: 1 dzień

Wiek: Przedszkole,Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: cały rok

 

Czy wiecie, dlaczego Sandomierz nazywany jest Małym Rzymem, co znajduje się pod sandomierskim rynkiem, czym jest Ucho Igielne i gdzie leżą Góry Pieprzowe? Na wszystkie te pytania oraz na wiele innych odpowiemy podczas niezwykle interesującej wycieczki do Sandomierza, jednego z najstarszych miast Polski. 

 

PROGRAM RAMOWY

Zwiedzanie Sandosandomierz2mierza z przewodnikiem – zobaczymy m.in.:

Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też do Zbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Na szczycie bramy znajduje się punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Prezentują się jako jedyne tego typu w Europie. Pieprzówki to również prawdziwe królestwo kilkunastu gatunków dzikiej róży. Przejdziemy również przez tzw. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz.

Opcjonalnie istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem po Wiśle lub spaceru Wąwozem Królowej Jadwigi (za dodatkową opłatą)

Program zwiedzania można dowolnie zmodyfikować i dopasować do oczekiwań grupy.

Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

139zł

125zł

115zł

105zł

99zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w restauracji: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Wejściówki do zwiedzanych obiektów
  • Realizację programu
  • Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy/pilot: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

 

« (Previous Post)


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress