+48 22 127 01 36
HomeAktywna wyprawa w ŚwiętokrzyskieAktywna wyprawa w Świętokrzyskie

Aktywna wyprawa w Świętokrzyskie

Odległe dzieje, prastare słowiańskie korzenie, legendy i mity – to wszystko czeka na nas podczas wyprawy w Góry Świętokrzyskie. Wielbiciele przyrody spotkają tutaj jaskinie, zetkną się z gołoborzami, kamieniołomami i wyrobiskami. Będą mogli też podziwiać przepiękne krajobrazy. To właśnie tutaj rośnie słynny Dąb Bartek. Można pospacerować Wąwozem Królowej Jadwigi a Świętokrzyski Park Narodowy zalicza się do najstarszych w naszym kraju. Nie zabraknie również aktywnych wyzwań oraz zabaw integracyjnych.

Trasa: Krajno – Św. Katarzyna –Chęciny

Czas: 4 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad + kolacja)

Park Rozrywki i Miniatur Sabatkrajno – to niezwykłe miejsce gdzie można wspaniale spędzić czas. W programie:

Park Miniatur „Wonderful World” – w parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Sercem całego kompleksu jest jeden z najpiękniejszych placów świata – plac św. Piotra. W Parku znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Ponadto można zobaczyć takie budowle jak : Koloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności oraz wiele innych.

Park Linowy (jedna trasa do wyboru) – Jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwolą na przetestowanie swoich umiejętności starszym jak i najmłodszym. Trasa dziecięca dostępna dla dzieci od 3 roku życia ! Zjazd tyrolski o długości prawie 100 metrów! (W celu skorzystania z Parku niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych).

Kino 6D (2 seanse) – Dwie dwunastoosobowe sale, aż do 12 różnych efektów, 15 filmów do wyboru. Przejedź się po lasach Amazonii, odwiedź opuszczony szpital albo zmierz się z Halloweenowym stworem. To wszystko oraz wiele więcej oferuje Kino 6D.

Obiad na terenie parku rozrywki

Zakwaterowanie w ośrodku, kolacja, nocleg

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Całodniowa piesza wędrówka z przewodnikiem świętokrzyskim, w programie: Świętokrzyski Park Narodowy: wejście Drogą Królewską, zwiedzanie kompleksu Świętego Krzyża, Łysa Góra, Gołoborza, Kapliczka Stefana Żeromskiego, Źródła Św. Franciszka

Ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy integracyjne

 

DZIEŃ III

(śniadanie + obiad + kolacja)

Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie – (zwiedzanie + pokaz szlifowania) Świętokrzyski unikat w eleganckiej szarości zaskakuje mnogością deseni i obrazów. Jest to jedna z największych w kraju i na świecie kolekcja krzemienia pasiastego, będącego regionalnym kamieniem jubilerskim. Tutaj dowiemy się m.in.: co sprawia, że mienią się tysiącami barw? Które minerały wykorzystujemy w kosmetyce, elektronice, czy np. proszkach do prania? Czy regionalny krzemień pasiasty to kamień polny, czy szlachetny? Jak szlifuje się oczka jubilerskie?

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej – tutaj poznamy średniowieczne rzemiosła Gór Świętokrzyskich, poznamy magię średniowiecza i świętokrzyskie tradycje.

W programie:

Osadowa gra terenowa – podział grupy na drużyny, każda z nich otrzymuje nazwę oraz wybiera spośród siebie wodza. Drużyna otrzymuje mapę wraz z zadaniami do zrealizowania. Musi rozwiązać zagadkę, dotrzeć do kolejnego punktu gry, aby otrzymać dalsze wskazówki do udziału w zabawie. Drużyny rywalizują ze sobą wykonując zadania. Zwycięska drużyna otrzymuje w nagrodę upominki.

LUB

Średniowieczne harce: strzelanie z łuku pod okiem łucznika, razem w drogę (wieloosobowe narty), przeciąganie liny, mydlane olbrzymy, wieloosobowa skakanka, mamy to w pamięci, wielkoformatowa gra planszowa, mega bierki, duża gra kółko i krzyżyk, mega scrabble, mega krzyżówka, mega puzzle)

Warsztaty interaktywne do wyboru:

Warsztaty tkackie – nauka wyplatania troczków na rękach. W trakcie warsztatu średniowieczne tkaczki Tkalinka lub Krainka opowiedzą Wam o technikach tkania w dawnych czasach, o tajnikach wykonywania kolorowych krajek, pasiaków, chodniczków. Wybierzcie swoje ulubione barwy i samodzielnie wyplećcie na palcach kolorowe troczki. Otrzymacie też na pamiątkę wykonane przez siebie ozdoby. Dodatkowe atrakcje: plecenie troczków na czas, dla najlepszych zawodników osadowe upominki.

Warsztaty garncarskie – samodzielne lepienie średniowiecznego naczynia lub dowolnego kształtu… Wszystko zależy od fantazji i pomysłów. Misa, korale, prehistoryczne mamuty, ślimaki, amulety, naczynko na drobiazgi, średniowieczny róg do degustacji leczniczych nalewek zielarki. Wyczarujcie z gliny swoją pamiątkę z Osady Średniowiecznej słuchając ciekawych opowieści o dawnych technikach wykonywania naczyń z gliny. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje wykonane przez siebie pamiątki. Dodatkowe atrakcje: pokaz pieca ziemnego do wypalania, zdobienie naczyń.

Warsztaty wikliniarskie i obróbki drewna – Zwid lub Cieślowit przeniosą Was w świat tajemnej mocy drewna, opowiedzą o magicznych właściwościach drzew w kulturze słowiańskiej, a także nauczą technik wyplatania wiklinowych koszyków, płotków, a także jak wykonać ogromną, drewnianą chochlę albo też nieckę.

Dodatkowe atrakcje: konkurs przelewania wody z jednego pojemnika do drugiego za pomocą drewnianej łyżki, dla najlepszych uczestników osadowe upominki. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje na pamiątkę wykonane przez siebie przedmioty.

Warsztaty zielarskie i średniowiecznych kulinariów – Zielarki Zielisława lub Różanna zapewnią też niezapomniane doznania dla zmysłów smaku i węchu. Nauczą Was rozpoznawania ziół, opowiedzą o ich leczniczych właściwościach zdradzając ludowe tajemnice, nawarzą pachnących naparów. Średniowieczne kucharki Łyżanka lub Kielinka przygotują razem z Wami smakowite podpłomyki, które wypieczecie na gorącym palenisku i zjecie ze smakiem z dodatkiem aromatycznych ziół, słodkich miodów i powideł.

Warsztaty rymarsko – szewskie i kowalskie – Podczas zwiedzania Osady możecie odwiedzić też warsztat Skóromira i Rymira, którzy nauczą was wykonywania sakiewek i butów z epoki. Rzemieślnicy opowiedzą Wam o swojej trudnej pracy rymarza, nauczą rozpoznawać rodzaje skór, a w ich chiżynie przymierzysz też średniowieczne rękawice, buty, pasy i sakiewki, a kowale Ognisław i Ogniomir nauczą Was budowy z gliny pieca do przetapiania żelaza oraz podniecania ognia

ogromnym miechem kowalskim.

Obiadokolacja

Dyskoteka lub kinoteka

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant)

Wykwaterowanie, przejazd do Chęcin, w programie do wyboru jedna z dwóch propozycji

1.Jaskinia Raj – to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

LUB

2.Ruiny Zamku w Chęcinach -jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr.

Dąb Bartek – w drodze powrotnej zatrzymamy się w Zagnańsku, w którym znajduje się najsłynniejsze polskie drzewo czyli Dąb Bartek. Swoją popularność zawdzięcza budowie oraz wiekowi. Dąb Bartek obecnie mierzy ponad 30 metrów wysokości natomiast obwód pnia mierzy na wys. 1,3 m wynosi 9,85 m, średnica korony to ok. 40 metrów

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

729zł

695zł

665zł

639zł

615zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress