LUBLIN i KOZŁÓWKA
Trasa: Lublin – Kozłówka
Czas: 1 dzień
Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne
Możliwość realizacji: cały rok
Lublin zachwyca i oczarowuje, za każdym razem chodząc jego uliczkami można go widzieć innym. Lublin przez długie wieki był miastem wielokulturowym, jego początki sięgają aż VI wieku. W swej trudnej historii wielokrotnie przeżywał najazdy m.in. Tatarów i Kozaków. Był również świadkiem wielu ważnych wydarzeń jak choćby podpisanie Unii Polsko-Litewskiej. W swej historii był także dwukrotnie stolicą Polski. Zobaczymy tu piękną Starówkę z zabytkowymi kamieniczkami oraz wiele innych ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć!
PROGRAM RAMOWY
Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem
Wzgórze zamkowe – obejrzymy budowlę która dziś nosi miano zamku, chociaż nigdy nim niebyła. Stworzono ją jako więzienie na rozkaz cara. Brama wjazdowa okolona dwiema wieżyczkami z dwoma blankami to dziś symbol miasta
Brama grodzka – pochodząca z końca XVIII wieku, podczas II wojny światowej była granicą pomiędzy polską i żydowską częścią Lublina.
Kościół Dominikanów oraz Trybunał Koronny
Taras widokowy Wieży Trynitarskiej – z którego będziemy podziwiać niezwykłą panoramę miasta
Obiad w restauracji w Lublinie
Spacer podziemną trasą – przejdziemy prze 14 pięknie odrestaurowanych i oświetlonych sal. Obejrzymy niezwykłe multimedialne widowisko, które przeniesie nas do roku 1719, do wielokulturowego miasta sprzed dwóch stuleci.
Muzeum Wsi Lubelskiej – znajdują się tutaj eksponaty z terenów Podlasia i Roztocza. Zobaczymy jak kiedyś żyli chłopi i średniozamożni ziemianie, jakie mieli sprzęty w domostwach i jak je dekorowali. Podczas lekcji muzealnych i warsztatów będziemy mieli okazję zapoznania się z tradycyjnymi metodami wytwarzania, narzędziami pracy oraz jak wyglądała codzienna praca w zagrodzie wiejskiej. Dowiemy się np. jak wyglądało życie codzienne Książków w Teodorówce w 1939 roku, jak dbano o urodę i higienę przed wojną czy też jak wyglądał handel żydowski na wsi.
LUB
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – to niezwykłe miejsce łączące przepych magnackiej rezydencji ze sztuką socrealizmu. Wnętrza pałacu wyglądają dziś tak jakby zatrzymał się tu czas: są pełne przepychu – podłogi zrobiono z drewna dębowego, a ściany niemal w całości zakryto obrazami w złoconych ramach. Jest tu elegancja porcelana, figurka dzika z agatu, przekonamy się również jak wyglądała przed stuleciem łazienka a także tzw. kredens czyli miejsce gdzie trzymano potrawy przed podaniem ich na stół. Pospacerujemy po pałacowym ogrodzie z piękną fontanną, a także obejrzymy karety i bryczki z przełomu XIX i XX wieku.
Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.
CENA
Liczba uczestników |
24-29 |
30-35 |
36-40 |
41-45 |
Powyżej 45 |
Cena / os |
145zł |
125zł |
115zł |
105zł |
99zł |
1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w restauracji: 20zł/os |
CENA ZAWIERA:
- Wejściówki do zwiedzanych obiektów
- Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim
- Zajęcia edukacyjne
- Bezpłatne miejsca dla opiekunów
- Transport autokarem klasy turystycznej
- Opiekę pilota
- Ubezpieczenie NNW
- Podatek VAT
INFORMACJE DODATKOWE:
Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.
Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!
Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.
Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego
REZERWACJA
Tel. 519 527 171, 504 179 348