+48 22 127 01 36
HomeAktywna wyprawa w ŚwiętokrzyskieAktywna wyprawa w Świętokrzyskie

Aktywna wyprawa w Świętokrzyskie

 

Trasa: Chęciny – Nowa Słupia – Sabat Krajno lub Bałtów

Czas: 3 dni

Wiek: SP

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

„ I mnie miłe Gór Świętokrzyskich knieje,

Na których wiecznie list się zielenieje,

A z miedzy inszych wyżyna pięknym brakiem,

Zbawiennym Pańskim uczczona jest znakiem”

Tak właśnie jeden z polskich poetów opiewał piękno najstarszych polskich gór. Odległe dzieje, prastare słowiańskie korzenie, legendy i mity – to wszystko czeka na nas podczas wyprawy w Góry Świętokrzyskie. Wielbiciele przyrody spotkają tutaj jaskinie, zetkną się z gołoborzami, kamieniołomami i wyrobiskami. Będą mogli też podziwiać przepiękne krajobrazy. To właśnie tutaj rośnie słynny Dąb Bartek. Jest też Puszcza Jodłowa której hołd oddawał w swym poemacie pisarz Stefan Żeromski. Można pospacerować Wąwozem Królowej Jadwigi a Świętokrzyski Park Narodowy zalicza się do najstarszych w naszym kraju. A więc zabieramy Was tym razem na niezwykłą wyprawę. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą wygodnych butów!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja + ognisko z kiełbaskami)

zbiórka pod szkołą, przejazd do Chęcin

Jaskinia Raj – to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne.

Centrum Neardentalczyka – to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki.  Łączy w sobie cele integracyjne, edukacyjne oraz wychowawcze, ucząc zachowań prospołecznych.  Uczniom w każdym wieku pozwala poznać swoje korzenie, a przez to zrozumieć otaczający ich świat. Zobaczymy: naturalnych rozmiarów replikę mamuta, multimedialne prezentacje i filmy udostępnione dzięki Discovery, repliki czaszek ludzi pierwotnych, hologram 3D czaszki neardentalczyka, inscenizację polowań i życia codziennego

Przyjazd i zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja

Ognisko z kiełbaskami

 

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie z przewodnikiem, w programie:

Źródła św. Franciszka  posłuchamy legendy o dwóch siostrach, które mieszkały w pięknym zamku na szczycie góry. Pewnego dnia do zamku przybył rycerz któremu spodobały się obie siostry. Wybrał ciemnowłosą, która jednak była zazdrosna o swoją młodszą siostrę i postanowiła się jej pozbyć. Jej plany jednak się nie powiodły ponieważ straszliwy piorun uderzył w zamek obracając go w gruzy, które możemy dziś podziwiać jako gołoborza. Młodsza siostra do dziś opłakuje starszą i to właśnie jej łzy zasilają źródełko. Świętokrzyski Park Narodowy z Łysą Górą i Świętym Krzyżem – nie trzeba jeździć w Karpaty czy Sudety żeby pochodzić po górach. Tutaj obejrzymy wspaniałe krajobrazy z głębokimi dolinami, górami i stromych zboczach oraz słynnymi rumowiskami skalnymi zwanymi gołoborzami.Wejdziemy również na taras widokowy.

Centrum Kulturowo – Archeologiczne w Nowej Słupi– miejscowość o długoletnich tradycjach handlowych, leżąca ponoć dokładnie w połowie drogi między Paryżem i Moskwą. Już 2 tys. Lat temu przybywali tu kupcy wywożący miejscowe wyroby żelazne m.in. na tereny Imperium Rzymskiego. Weźmiemy udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych , do wyboru m.in.: stanowisko hutnicze, warsztat kowalski, stanowisko garncarskie, warsztaty tkackie, stanowisko obróbki skóry i szewstwa antycznego, brązownictwo i złotnictwo, stanowisko łucznicze, stanowisko gier i zabaw antycznych, Rzymska legacja czyli prezentacja uzbrojenia i życia codziennego Rzymian, prezentacja gospodarstwa domowego kultury przeworskiej, w tym „pradziejowej kuchni” i zielarstwa. A więc całe mnóstwo bardzo ciekawych i interesujących tematów! Nie będziemy się tu na pewno nudzić!

Wieczorem dyskoteka lub kinoteka

DZIEŃ III

(śniadanie+ suchy prowiant)

Wykwaterowanie, do wyboru jeden z trzech wariantów:

1.PARK ROZRYWKI I MINIATUR SABATKRAJNO, w programie:

Park Miniatur „Wonderful World” – w parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Sercem całego kompleksu jest jeden z najpiękniejszych placów świata – plac św. Piotra. Na najmłodszych czekają takie atrakcje jak: skuterki – 6 elektrycznych skuterków przystosowanych do jazdy po torze zapewnią wrażenia jak z wyścigów, aqua zorbing – zabawa w napompowanej kuli wodnej w basenie. Przetestuj swoje umiejętności chodzenia po wodzie, eurobunge – połączenie bungee i trampoliny, dmuchańce, Karuzela Crazy Yacht pewna zabawa dla całej rodziny, stacja kosmiczna – Ponad 40 mb. tuneli, wieżyczki, rakiety, samoloty oraz wieża obserwacyjna, łódeczki – dmuchane łódeczki z napędem pozwolą dzieciom przeżyć prawdziwą morską przygodę,

Park Linowy (jedna trasa do wyboru) – Jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwolą na przetestowanie swoich umiejętności starszym jak i najmłodszym. Trasa dziecięca dostępna dla dzieci od 3 roku życia ! Zjazd tyrolski o długości prawie 100 metrów! (W celu skorzystania z Parku niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych).

Kino 6D (2 seanse) – Dwie dwunastoosobowe sale, aż do 12 różnych efektów, 15 filmów do wyboru. Przejedź się po lasach Amazonii, odwiedź opuszczony szpital albo zmierz się z Halloweenowym stworem.

* Przy wyborze Sabat Krajno dopłata 25zł/uczestnika

2.ZWIEDZANIE ZAMKU W CHĘCINACH – zamek  jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie widać wierzchołki Tatr.

Zwiedzanie obejmuje również lochy, skarbiec, wejście na dwie baszty z punktami widokowymi, przymierzanie elementów zbroi rycerskiej, zakuwanie w dyby, pokazy strzelania z broni historycznej np. armaty, hakownicy, piszczela, wystawę zdjęć zamku, wystawę broni drzewcowej z tarczami herbowymi, zdjęcia w fotościankach (Biała Dama i Rycerz)

CENTRUM NAUKI LEONARDO DA VINCI – to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim oraz jego otoczeniu. Centrum promuje nowoczesną komunikację naukową, wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia. W programie: dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym „Człowiek – niezwykła maszyna” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody”. Warsztaty naukowe do wyboru:

„Kolorowo ale czy zawsze zdrowo” – podczas zajęć uczestnicy będą mogli porównać produkty żywnościowe pod kątem ich składu chemicznego, poznać rodzaje dodatków do żywności, sprawdzić etykiety produktów spożywczych pod lupą a także dowiedzą się jak odróżnić produkty naturalnie barwione od tych zabarwionych sztucznie.

„Jak budować aby nie zrujnować” – zajęcia skupiające się na właściwościach, charakterystyce i zastosowaniu różnych ciał stałych w budownictwie. Warsztaty mają na celu uświadomić, że prostych doświadczeniach, czynnościach i obserwacjach, kryje się ogromna wiedza, którą możemy wykorzystać np. w udoskonaleniu konstrukcji nowego domu, by ten stał się ekonomiczny w utrzymaniu a tym samym bardziej pasywny i ekologiczny

3.PARK JURAJSKI W BAŁTOWIE, w programie:

Ścieżka dydaktyczna – ma charakter muzealny dzięki blokom skalnym z autentycznymi tropami dinozaurów. Prawdziwą atrakcją jest jeden z 7 na świecie i jedyny w Polsce ślad siedzącego dinozaura.

Kolejnym gwoździem naszej wyprawy do Juraparku będzie Zwierzyniec Bałtowski czyli podróż przez kontynenty. HIT!!! Polska w miniaturze.

Do wyboru:

Prehistoryczne oceanarium „Oko w oko” z morskimi bestiami. To prawdziwa gratka dla wszystkich którzy chcieliby zobaczyć jak podwodne życie wyglądało miliony lat temu.

Lub

Park rozrywki bez limitów (bez rollercoastera i Kina Emocji Cinema 5D)

Obiad na terenie Parku

Bogato wyposażony w urządzenia dla małych i dużych plac zabaw bez limitów!

* Przy wyborze parku rozrywki w Bałtowie dopłata 25zł/uczestnika

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

545zł

520zł

495zł

470zł

450zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS
Przy wyborze Sabat Krajno lub Bałtowa w ostatnim dniu dopłata 25zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy:towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

KONTAKT

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

 


[recaptcha size:normal]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress