+48 22 127 01 36
HomeBieszczady jakich nie znacieBieszczady jakich nie znacie

Bieszczady jakich nie znacie

Zapraszamy na wspólny wyjazd w jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – w Bieszczady. To idealne miejsce dla poszukujących spokoju i relaksu, ale także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, czyli dla nas!

Czeka moc atrakcji: orientering, spływ pontonami, wyprawa w góry a także szkolenie Bieszczadnika. To tylko niektóre z atrakcji które dla Was przygotowaliśmy, sprawdźcie dokładnie!

Trasa: Łańcut lub Sandomierz – Połonina Wetlińska – Cisna – Solina

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad w Sandomierzu lub Łańcucie, kolacja)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze postój w Sandomierzu lub w Łańcucie

Sandomierz – zwiedzanie z przewodnikiem starego miasta, zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Stąd rozpościera się widok na Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Do wyboru jedna z dwóch opcji:

1. Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami.

2. Zbrojownia rycerska, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki.

LUB

Łańcut – zwiedzanie Zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, kolacja, nocleg

 

DZIEŃ II

(śniadanie + obiad + kolacja)

BIESZCZADY CHALLENGE

ETAP 1  – Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszają szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi – Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzyma mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

Orientering – nauczymy się odnajdywania drogi w terenie przy pomocy kompasu oraz urządzenia GPS,

Mapy – przeprowadzimy ćwiczenia z posługiwania się mapą oraz odnajdywania punktów dzięki którym dotrzemy do celu,

Przeprawa przez górskie potoki – drużyny będą musiały zbudować z kamieni przeprawę by suchą stopą przejść na drugi brzeg potoku,

Stara wieś – celem naszej wyprawy jest opuszczona łemkowska wioska z ruinami Cerkwii oraz pełnych tajemnic, starych piwnic, poznamy bogatą historię bieszczadzkiego regionu

ETAP 2 – SPŁYW PONTONAMI – Szum wody, wspaniałe krajobrazy, pstrągi wyskakujące ponad powierzchnię wody – tak w kilku słowach oddać można atmosferę panującą podczas wycieczki pontonami malowniczą doliną największej z bieszczadzkich rzek. Uczestnicy imprezy ubrani są w kapoki a nad jej przebiegiem czuwają instruktorzy Bieszczady Adventure Team oraz opiekunowie grupy.   UWAGA: Warunkiem realizacji spływu jest odpowiedni poziom wody.

solina

LUB

WYPRAWA WILCZYM TROPEM (ok. 1 h) – SAMOCHODAMI TERENOWYMI zabierzemy Was na bieszczadzkie bezdroża. Zobaczymy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom, którzy bez obaw zapuszczają się w dziewicze, pełne dzikiego zwierza ostępy. Poznamy technikę prowadzenia samochodu terenowego.

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

NA BIESZCZADZKICH POŁONINACH

WYPRAWA W GÓRY

Każdy kto odwiedza Bieszczady powinien choć raz wyruszyć z przewodnikiem na pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, żądnego wrażeń. Czeka nas piesza wędrówka na szczyt połoniny – Mała Rawka 1228 m.n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczycie piękne krajobrazy. Jeżeli wystarczy Wam sił możemy ruszyć szlakiem dalej na Kremenaros – styk trzech granic. Po zejściu z gór odpoczniemy w górskim schronisku.

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy innym szlakiem, stopień trudności szlaku dopasujemy do możliwości grupy. Na koniec wyprawy zabierzemy Was na wycieczkę autokarową z przewodnikiem dookoła Bieszczadów – poznacie najpiękniejsze miejsca ukryte pośród zielonych połonin.

ŚCIEŻKA HISTORYCZNA

Celem drugiego etapu naszej wyprawy są tereny dawnej wsi Smolnik. Na dawnym miejscu ocalała jedynie drewniana cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1791 r., drewniana, trójdzielna, jedna z dwóch zachowanych w Polsce budowli sakralnych w typie bojkowskim.

A Wieczorem.. OGNISKO

Wieczorem spotkamy się przy wielkim, bieszczadzkim ognisku. Przy ogniu wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku.

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + obiad + kolacja)

ETAP 1 (wariant 1) – ŻEGLARSKI PIKNIK NAD JEZIOREM

Spotkamy się nad brzegiem jeziora gdzie podczas licznych gier i zabaw sprawdzimy Wasze sprawności żeglarskie. W programie: konkurs rzutu kołem ratunkowym, przeciąganie tratwy, mega rzutki, strzelanie do piratów oraz wiele innych atrakcji. Specjalnie dla Was – AQUAZORBING – spacer suchą stopą po tafli jeziora ! Stojąc we wnętrzu dużej, przeźroczystej kuli spacerować będziemy po Jeziorze Solińskim.

LUB

ETAP 1 (wariant 2)- SZKOLENIE BIESZCZADNIKA

Na leśnej polanie będziemy rywalizować w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz rzut podkową. Ponadto zorganizujemy bieg na dmuchanym torze Bungiee RUN. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie bieszczadzkich sprawności. Specjalnie dla Was – PRZEJAŻDŻKA SEGWAYEM

ETAP 2 (wariant 1) – TECHNIKI LINOWE

Konkurencje linowe realizowane są przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości. W programie zabawa na ściance wspinaczkowej oraz budowanie wieży ze skrzynek. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, przy wykorzystaniu atestowanego sprzętu alpinistycznego.

LUB

ETAP2 (wariant 2) – IGRZYSKA DMUCHAŃCÓW

Przygotujemy dla Was imprezę z dmuchańcami: Gra w MEGA PIŁKARZYKI oraz zacięte walki na MATCIE SUMO. Rozegramy wyjątkowe igrzyska podczas których nie zabraknie prawdziwych, sportowych emocji oraz śmiechu.

A wieczorem…DYSKOTEKA W PIANIE lub FLUO PARTY

Dyskoteki na całym świecie są do siebie podobne…. U nas jest inaczej, na naszej dyskotece będziesz mógł poszaleć w pianie lub pomalować ciało farbą świecącą w świetle UV ! Najnowsze przeboje, profesjonalny DJ, rewelacyjne nagłośnienie – takie imprezy są tylko w Bieszczadach !

 

DZIEŃ V

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

TAJEMNICE SOLINY

Zapora w Solinie jest największą zaporą wodną w Polsce. W programie wycieczki spacer koroną zapory.

MONUMENTALNE KAMIENIOŁOMY

Prosto z Soliny wyruszymy do malowniczej miejscowości Bóbrka gdzie u podnóży góry Koziniec znajduje się wielki kamieniołom. Ze szczytu kamieniołomu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Solińskie oraz mniejsze jezioro Myczkowieckie.

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

895zł

859zł

835zł

809zł

785zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: : potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własny program? Poinformuj nas, na pewno go zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]

« (Previous Post)


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress