+48 22 127 01 36
HomeBłękitna szkoła nad BałtykiemBłękitna szkoła nad Bałtykiem

Błękitna szkoła nad Bałtykiem

Trasa: Gdańsk – Gdynia – Półwysep Helski – Jastrzębia Góra

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad , kolacja)

Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych

Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem: Główne Miasto, Brama Wyżynna, która dawniej była głównym wjazdem do miasta, miały tu miejsce wielokrotnie wystawne ceremonie powitania polskich monarchów odwiedzających miasto. Katownia i Wieża Więzienna – od niedawna siedziba Muzeum bursztynu, dawniej była to siedziba kata, wygląda jak renesansowy pałacyk z bogato zdobionym dachem i wieżyczką. Dwór Bractwa św. Jerzego, Złota Brama – ślad najświetniejszego okresu w dziejach sztuki gdańskiej. Dom Uphagena, przypomina o dawnej świetności Gdańska, niegdyś jedna z wielu kamienic mieszczańskich, dziś jedyna której próg można przekroczyć aby obejrzeć wystrój i wyposażenie domu końca XVIII wieku. Ratusz – obecnie główna siedziba Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Fontanna Neptuna – symbol Gdańska, to tutaj zrobimy najciekawsze zdjęcia. Złota Kamienica – jeden z najpiękniejszych gdańskich budynków, wzniesiona dla bogatego kupca i jego żony. Zielona Brama – zbudowana z przeznaczeniem na siedzibę władców polskich, Zielony Most, Długie Pobrzeże nad Motławą z zabytkami: Wyspa Spichrzów, Brama Chlebnicka, Dom Anielski, Ołowianka, Spichlerz Królewski, Muzeum Morskie „Sołdek”, Żuraw.

Obiad w restauracji

Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie, kolacja

Przywitanie z morzem

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Spacer przez Nadmorski Park Krajobrazowy i Wąwóz Chłapowski do Rozewia, wejście na Latarnię Morską, przejazd do Helu

Wizyta w Fokarium, pokaz karmienia fok

Zwiedzanie wystawy „Ssaki naszego morza” – obejrzymy eksponaty i okazy fauny bałtyckiej

Lekcja przyrodniczo – ekologiczna w Stacji Morskiej na Helu, do wyboru 1 z 12 lekcji tematycznych (ok, 1,5 godz). Tematy do wyboru: 1. Najsłodsze morze świata 2. Dlaczego giną bałtyckie gatunki fauny i flory 3 Mieszkańcy Bałtyku i ich siedliska 4. Ryby Bałtyku 5. Morświny, delfiny i inne walenie Bałtyku 6. Bałtyckie foki 7. Ptaki nadmorskie 8. Czy bursztyn to kamień 9. Dlaczego ginie Półwysep Helski 10. Zanieczyszczenia w środowisku morskim 11. Eutrofizacja Morza Bałtyckiego 12. Jak zostać oceanografem.

Z UWAGI NA DUŻE ZAINTERESOWANIE ZAJĘCIAMI W STACJI MORSKIEJ TERMINY NALEŻY REZERWOWAĆ Z KILKUMIESIĘCZNYM WYPRZEDZENIEM!

Powrót do ośrodka, obiadokolacja

Gry i zabawy na terenie ośrodka pod okiem wychowawców

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Przejazd do Sopotu – spacer po Sopockim molo

Przejazd do Gdyni, do wyboru jedna z dwóch propozycji:

Wizyta w Oceanarium (zwiedzanie + udział w zajęciach dydaktyczno przyrodniczych), Spacer po nabrzeżu – Dar Pomorza (zewn), Błyskawica (zewn)

LUB

Gra terenowa „Leśna ekspedycja” – to kilkugodzinny program nastawiony na poznanie i zbliżenie jego uczestników. Wszystko odbywa się w nietypowy sposób czyli na leśnej ścieżce przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach. Grupa pod czujnym okiem instruktora pokonuje szlak wykonując kilkanaście przygotowanych zadań , które mają na celu komunikację, współpracę, wyłonienie i rolę lidera, odpowiedzialność i in. Przykładowe zadania: Tratwa – w wyniku „przymusowej ewakuacji z pokładu” grupa musi zmieścić się i utrzymać na niewielkiej drewnianej tratwie. Fabryka – po dotarciu na ląd grupa wpada w ręce niegościnnych tubylców i zostaje wcielona jako kolejne ogniwa w produkcji. Złamanie odwiecznej tajemnicy przyniesie wolność. Bagno – niestety fabryka otoczona jest bagnami, do wydostania się przydatne okażą się narty. Sieć – poruszająca się po nieznanym lądzie grupa trafia w sieć pajęczą, wydostanie się z niej okaże się niełatwe. Oślepieni – niestety działanie jadu pająka wywołuje czasową utratę wzroku, kilku „ocalałych” członków grupy ma za zadanie przeprowadzić pozostałych w bezpieczne miejsce. Tarzan – jedyna droga na druga krawędź przepaści to transport na zwisającej z drzewa lianie. Skok zaufania – niestety zejście z krawędzi nie jest zbyt łatwe, niektórym pozostaje skok wprost w ramiona współtowarzyszy niedoli. Trucizna – na drodze grupy staje tubylcza pułapka, trująca ciecz, którą niełatwo będzie zneutralizować. SOS – zespół próbuje wykonać magiczne znaki za pomocą sygnalizacyjnej liny. Czy pomogą one powrócić do cywilizacji? Po ok. 3 godzinach powrót do bazy i wspólne zadanie – swoisty test współpracy, komunikacji, zaufania. Test ten pozwoli wyłonić zwycięski zespół. Czas na ognisko o wypoczynek

Powrót do ośrodka, obiadokolacja

Dyskoteka (prosimy o zabranie własnych nośników z muzyką)

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant +obiadokolacja)

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego – oprócz spaceru szlakiem ruchomych wydm do Góry Łąckiej, istnieje możliwość skorzystania z ciekawych zajęć edukacyjno – przyrodniczych przeprowadzanych przez pracowników Słowińskiego Parku Narodowego. To będzie niezapomniana lekcja przyrody na trasach ścieżek przyrodniczych, podczas których podziwiać można osobliwości natury spotykane niejednokrotnie tylko w tej części naszego kraju. Zajęcia odkrywają przed uczestnikami złożony, bogaty i tajemniczy świat przyrody, który będziemy mogli poznać podczas ciekawych zajęć terenowych.

Uwaga! Konieczna rezerwacja ok. pół roku wcześniej!

Obiadokolacja

 

DZIEŃ V

(śniadanie +suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu w restauracji)

Wykwaterowanie, wyjazd

Zwiedzanie zamku w Malborku, program edukacyjny „Szlak zamkowych tajemnic” – klasa szkolna staje się drużyną rycerską która otrzymuje zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów można zdobyć na zamkowej trasie rozwiązując szereg zagadek i wypełniając zadania stawiane przez mistrza drogi (przewodnik w stroju historycznym). Skompletowane w zamku hasło daje młodym odkrywcom możliwość spotkania z wielkim mistrzem zakonu. Dzieci uczestniczące aktywnie w zamkowej przygodzie, otrzymają wiele informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

865zł

839zł

809zł

779zł

755zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress