+48 22 127 01 36
HomeKrzyżackie zamki PomorzaKrzyżackie zamki Pomorza

Krzyżackie zamki Pomorza

 

Trasa: Stębark- Malbork – Gniew – Toruń

Czas: 3 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

 

 

Zakon Krzyżacki pozostawił po sobie w Polsce wiele gotyckich budowli i zamków warownych. Podążając ich szlakiem przeniesiemy się w czasie i weźmiemy udział w rycerskich turniejach oraz inscenizacjach dawnych bitew. To będzie niesamowita lekcja historii, podczas której dowiemy się wielu ciekawostek o Zakonie Krzyżackim, którego pełna nazwa jest baaardzo długa i brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Zakon początkowo miał zapewnić bezpieczeństwo ewangelizacji Prus, z czasem jednak opanował militarnie obszary późniejszych Prus Wschodnich, czyli dzisiejszej Łotwy, Estonii, Litwy a także Polski. W czasach świetności, zamki krzyżackie łączyły cechy budowli warownej i klasztornej, będąc równocześnie siedzibą władz i ośrodkiem gospodarczym. Dziś możemy je zwiedzać i podziwiać, do czego Was zdecydowanie zachęcamy!

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(kiełbaski z ogniska, obiadokolacja)

zbiórka pod szkołą, wyjazd, przejazd do Stębarku, zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem:

Wystawy stałe – prezentujące przyczyny i przebieg Wielkiej Wojny z Zakonem Krzyżackim 1409 – 1411, najważniejsze wydarzenia w dziejach Polski i Zakonu Krzyżackiego, środki płatnicze wykorzystywane w XIV i XV w. na terenie Polski i Państwa Zakonu, woskowe figury ukazujące króla Polski i wodza Tatarów w okresie Bitwy pod Grunwaldem, a także wystawa omawiająca genezę ruchu husyckiego.

Lekcja muzealna do wyboru:

Spacerkiem po Grunwaldzie, ubrany w średniowieczny strój historyk, oprowadzi nas po polach Grunwaldu i muzeum, przedstawiając przebieg Wielkiej Wojny 1409 – 1411 z jej kulminacyjnym momentem, jakim była Bitwa pod Grunwaldem. Uczestnicy spaceru dowiedzą się także, jakie znaczenie miała grunwaldzka wiktoria dla współczesnych i w jaki sposób kultywowano o niej pamięć i budowano jej etos. Historycy, którzy są jednocześnie rekonstruktorami epoki średniowiecza, opowiedzą o używanym w wiekach średnich uzbrojeniu oraz tajnikach współczesnego odtwórstwa historycznego.

Spacerkiem po średniowieczu – interaktywna podróż do wieków średnich – atrakcyjne spotkanie z historią wprowadzające w realia epoki. O wiekach średnich w niezwykły sposób opowie jeden z liderów ruchu rekonstruktorskiego, przybliży historię mieszkańców Prus, początków państwa polskiego, zakonów rycerskich, państwa krzyżackiego, przebieg Wielkiej Wojny, bitwy pod Grunwaldem, przedstawi ewolucję uzbrojenia rycerskiego, zaprezentuje używany w średniowieczu oręż a także zagadnienia związane z etosem rycerskim, życiem codziennym i kulturą. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję przebrać się za Prusa, woja, rycerza i brata zakonnego. „Spacerkiem po Średniowieczu” to czynne przeżywanie historii, zabawa, poprzez którą można zdobyć dużą porcję wiedzy, a także sprawdzić swoje umiejętności strzelając z łuku, fechtując drewnianym mieczem, obsługując średniowieczną broń palną (hakownica), czy uczestnicząc w zabawach plebejskich

Strzelanie z łuku

Ognisko z kiełbaskami

Przyjazd i zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja, dyskoteka lub kinoteka

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Przejazd do Zamku w Gniewie

Żywa lekcja historii w Zamku w Gniewie – pokaz konny „Husaria Chluba Oręża Polskiego” 
przez  kontakt z obyczajami, bronią i uzbrojeniem ochronnym oraz taktyką wojenną,  przeniesiemy się do czasów największych zwycięstw polskiego oręża

Spektakl multimedialny „Wakacje z duchami” – to jedyne takie widowisko w Polsce, podczas którego uczestnicy przenoszą się do nieistniejącego świata duchów, w otoczenie walących się murów, płonących stropów i walczących rycerzy. Przedstawienie zachwyca, uczy i dostarcza tematów na wiele ciekawych dyskusji… Głosów postaciom użyczyli znani polscy aktorzy, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność spektaklu

Powrót do ośrodka, obiadokolacja

Wizyta w stadninie – czy „mieszczuch” poradzi sobie na wsi? Jak wyprowadzić konie na pastwisko, zrobić obrządek i zadbać o porządek w stajni? Czym napełnić ich brzuch oraz po co mielimy owies? Podczas pobytu w stajni z instruktorami oraz zootechnikami zdobędziemy sprawność młodego gospodarza

Przejażdżka wozem konnym po lesie

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Wykwaterowanie, przejazd do Torunia, zwiedzanie z przewodnikiem, w programie:

Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem – spotkamy się z przewodnikiem, który przebrany w strój nawiązujący do epoki średniowiecznego miasta pokaże nam: Mury obronne, bramy, baszty, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Katedrę Św. Janów, Rynek Staromiejski, ratusz, pomnik Kopernika, pomnik Osiołka i Flisaka, kamieniczki, oraz Dwór Artusa.

Wizyta w Planetariumto największa atrakcja i obowiązkowy punk programu jeśli wybieramy się do Torunia. Siedząc wygodnie w fotelach oglądamy seanse, nad naszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadzi dla nas narrator a całości dopełnia muzyka. Na sztucznym niebie zobaczymy ponad 6 tysięcy gwiazd, ustawienie planet w poszczególnych znakach zodiaku lub fazy Księżyca i zaćmienia Słońca. Wizyta w planetarium to prawdziwa przygoda ze światem nauki, nic dziwnego że przyciąga tak wielu zwiedzających.

Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

575zł

545zł

525zł

505zł

485zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w Toruniu: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

W przypadku grup większych niż 50 osób oraz mniejszych niż 24 osoby, ceny kalkulujemy indywidualnie.

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu:program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów.

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress