+48 22 127 01 36
HomeMajdanek i szczypta RoztoczaMajdanek i szczypta Roztocza

Majdanek i szczypta Roztocza

Trasa: Lublin – Zamość/Sandomierz

Czas: 2 dni

Wiek: Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: wiosna, jesień

 

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja + ognisko z kiełbaskami)

Zwiedzanie Majdanka z przewodnikiem – (ok 2 godz.), Muzeum mogą zwiedzać osoby które ukończyły 14 lat

Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem

Wzgórze zamkowe – obejrzymy budowlę która dziś nosi miano zamku, chociaż nigdy nim niebyła. Stworzono ją jako więzienie na rozkaz cara. Brama wjazdowa okolona dwiema wieżyczkami z dwoma blankami to dziś symbol miasta

Brama grodzka – pochodząca z końca XVIII wieku, podczas II wojny światowej była granicą pomiędzy polską i żydowską częścią Lublina.

Kościół Dominikanów oraz Trybunał Koronny

Spacer podziemną trasą – przejdziemy prze 14 pięknie odrestaurowanych i oświetlonych sal. Obejrzymy niezwykłe multimedialne widowisko, które przeniesie nas do roku 1719, do wielokulturowego miasta sprzed dwóch stuleci.

Taras widokowy Wieży Trynitarskiej – z którego będziemy podziwiać niezwykłą panoramę miasta

Przejazd i zakwaterowanie w okolicach w okolicach Janowa Lubelskiego, obiadokolacja

Ognisko z kiełbaskami

Możliwość zorganizowania podchodów nocnych za dodatkową opłatą

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Do wyboru jedna z dwóch propozycji

Przejazd do Zamościa, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Rynek Wielki, Pałac Zamoyskich, Akademia Zamojska, Katedra, Rynek Wodny, Rynek Solny, Synagoga, zabudowania twierdzy i Bastion VII z wieżą widokową, Prochownia – prezentacja multimedialna „Historia Twierdzy i miasta Zamość” (prochownie nieczynna w poniedziałki). Pomnik Chrząszcza w Szczebrzeszynie

LUB

Przejazd do Sandomierza

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem – zobaczymy m.in.

Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też do Zbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Na szczycie bramy znajduje się punkt widokowy. Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania Sandomierza będą Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Prezentują się jako jedyne tego typu w Europie. Pieprzówki to również prawdziwe królestwo kilkunastu gatunków dzikiej róży. Przejdziemy również przez tzw. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz.

Opcjonalnie istnieje możliwość zorganizowania rejsu statkiem po Wiśle lub spaceru Wąwozami Królowej Jadwigi (za dodatkową opłatą)

Program zwiedzania można dowolnie zmodyfikować i dopasować do oczekiwań grupy

Powrót pod szkołę w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

399zł

359zł

335zł

309zł

285zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizację programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów, przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress