+48 22 127 01 36
HomePoleski Park Narodowy – Kraina RumiankuPoleski Park Narodowy – Kraina Rumianku

Poleski Park Narodowy – Kraina Rumianku

Trasa: Polesie: Okuninka – Poleski Park Narodowy

Czas: 2 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: wiosna, jesień

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad, kolacja)

Przyjazd na Polesie

Gra terenowa „AWANTURA W KRAINIE RUMIANKU” – to gra kupiecka o strukturze centralnej, odbywająca się wśród zabudowań, łąk i pól wsi Hołowno. Wspaniała zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Prowadzi ją Mistrz Gry, który udziela wszelkich wyjaśnień i monitoruje jej przebieg. On też opowiada graczom o kłopotach nękających mieszkańców rumiankowej wioski: z płotów giną garnki, coś plącze koniom grzywy, niszczy płótno roszące się na łąkach, tłucze jajka w kurnikach i zakwasza krowom mleko. Uczestnicy gry podzieleni na grupy spotykają się z Karczmarką, muszą także zdać egzamin u Pustelnika, przechytrzyć Leśnego Dziada. Zabawa i przygoda jest uzupełniona elementami edukacyjnymi. Wędrując od postaci do postaci można zdobyć wiedzę o ziołach, garncarstwie, dawnych zajęciach domowych, tajemnicach warzenia soli etc.  Gra uczy także negocjacji podczas targów z Karczmarką, sportowej rywalizacji, współdziałania i autoprezentacji. Jaka jest treść dokumentu? Co znajduje się w skrzyni strzeżonej przez Psotne Skrzaty? Gdzie jest ukryty kamień niezgody i jakie jest jego znaczenie… tego dowiedzą się śmiałkowie, którzy odważą się pomóc mieszkańcom Krainy Rumianku.

Gra trwa dwie godziny. Wygrywa zespół, który w tym czasie utarguje najwięcej dukatów i wejdzie w posiadanie tajnego dokumentu pilnie strzeżonego przez Karczmarkę.

Przyjazd do ośrodka wypoczynkowego w Okunince, zakwaterowanie, obiad

Zabawa na basenie

Do wyboru jedna z poniższych zabaw:

Mega Twister – gigantyczna wersja znanej zabawy , w której uczestnicy mogą sprawdzić swoją giętkość, wytrzymałość, zdolność planowania.

Mega Piłkarzyki– gra w piłkę nożną, w której uczestnicy wcielają się w rolę gigantycznych „stołowych piłkarzyków”. Każdy uczestnik jest przypięty za pomocą specjalnej uprzęży i może poruszać się tylko bokiem po boisku.

Ring bokserski – podczas tej zabawy uczestnicy będą mieli możliwość zmierzenia się na dmuchanym ringu bokserskim. Uczestnicy zamiast standardowych rękawic bokserskich dostaną ogromne, miękkie rękawice, którymi nie da się mocno uderzyć swojego przeciwnika. Ta zabawa daje dużo pozytywnych emocji oraz jest dużym wyzwaniem.

Ręczny byk rodeo – jest to zabawa polegająca na ujeżdżaniu byka, który jest poruszany siłą ludzkich mięśni. Śmiałek dosiadający byka zmierzy się z 4 osobami, które razem mają za zadanie zrzucenie jeźdźca w jak najkrótszym czasie. To niełatwe zadanie!

Slackline – chodzenie po specjalnej taśmie, która jest rozwieszona kilkanaście centymetrów nad ziemią. Zabawa wymaga od uczestników doskonałego zmysłu równowagi.

Kolacja, nocleg

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość zamówienia obiadu)

Po śniadaniu wykwaterowanie

Poleski Park Narodowy – wizyta w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego, do wyboru 2 tematy warsztatów:

–          Czytamy mapę: jak prawidłowo czytać mapę oraz kiedy i jak można ją wykorzystać

–          Czy biedronki lecą do nieba? Poznajemy owady

–          Zanim kopniesz czy rzucisz – poznajemy skały

–          Czyj to ślad? Rozpoznajemy ślady pozostawione przez zwierzęta

–          Ptasi zakątek – dowiemy się jakie ptaki żyją na Polesiu, jaki ptak w jakim jajku siedzi i jakim gnieździe nocuje

–          Mali mieszkańcy łąki – dowiemy się jakie zwierzęta możemy spotkać na łąkach i trawnikach

–          W warsztacie wyobraźni – impresje, super zwierzaki, niezwykłe rośliny, zajęcia z kolografii

–          Łoś superktoś –

–          Bliskie spotkanie z żółwiem – dowiemy się w jakim środowisku żyje i gdzie można spotkać żółwia błotnego

Powrót pod szkołę w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

379zł

349zł

325zł

299zł

275zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizację programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów, przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą:potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress