+48 22 127 01 36
HomeŻar tropików i magia Berlina 5 dniŻar tropików i magia Berlina 5 dni

Żar tropików i magia Berlina 5 dni

BERLIN – Niezależnie od tego czy świeci słońce, pada deszcz, czy też na ulicach leży biały puch, o każdej porze roku niemiecka stolica ma coś do zaoferowania. Sami zdecydujcie, czy chcecie ją zwiedzać przechadzając się w ostrym słońcu czy może w ciepłych rękawiczka i szalikach? Dzisiejszy Berlin to piękne i atrakcyjne wizualnie miasto, w którym nowoczesna architektura przeplata się z zabytkami z poprzednich wieków, cieszących oko zarówno rdzennych mieszkańców jak i ciekawskich turystów. Przeżyjemy tu historyczną przygodę, zetkniemy się z dziedzictwem światowej kultury a także ze sztuką współczesną. Zobaczymy liczne wystawy i galerie, najpopularniejsze zabytki i miejsca pamięci. Przekonajcie się sami!

WYSPA TROPIKALNA – Wcale nie musimy jechać na drugi koniec świata, aby przekonać się jak wygląda życie w egzotycznych krajach. Wszystko to możemy znaleźć naprawdę blisko, tuż za niemiecką granicą w monumentalnym centrum rozrywki Wyspa Tropikalna! To nie jest zwykły aguapark: oprócz zjeżdżalni, saun i różnorakich basenów znajdziemy tu prawdziwe egzotyczne rośliny i ptaki, odpoczniemy przy rajskiej lagunie z wodospadem w otoczeniu skał, pospacerujemy po plaży Morza Południowego. Spędzimy tu calutki dzień! Kto chętny?

POZNAŃ – W trakcie naszej wycieczki wpadniemy również z niezapowiedzianą wizytą do stolicy Wielkopolski, w której narodziła się polska państwowość. Tutaj wielowiekowe dzieje przeplatają się z nowoczesnością i techniką. Poznań zachwyci nas przepiękną Starówką oraz wieloma cennym zabytkami. Oczywiście nie zabraknie nas na Rynku w samo południe, bo właśnie wtedy będziemy mogli zobaczyć słynne poznańskie koziołki na szczycie ratuszowej wieży.

 

Trasa: Poznań- Berlin – Wyspa Tropikalna – Świebodzin

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(kolacja w ośrodku, obiad w restauracji w Poznaniu)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze postój w Poznaniu, zwiedzanie z przewodnikiem.

poznan2Poznań w pigułce – w centralnej części Starego Rynku wznosi się najpiękniejszy na północ od Alp renesansowy ratusz. Codziennie, gdy zegar ratuszowy wybija godzinę dwunastą w południe, z wieżyczki nad zegarem otwierają się drzwiczki i ukazują się koziołki, które tykają się rogami dwanaście razy. Nasza wizyta w stolicy Wielkopolski będzie prawdziwą przygodą! Przepis jest prosty: duża garść wiedzy, szczypta humoru i odrobina konkursowej rywalizacji. Czeka na nas gra miejska oraz quizy z nagrodami. W nagrodę każdy uczestnik otrzyma certyfikat „Poznańskiej Pyry”.

Podczas gry miejskiej będziemy mieli okazję zobaczyć, jak kiedyś żyło się w Poznaniu. W zgiełku Starego Rynku działo się wiele: to jakiś król przyjechał, ktoś wydał ucztę, plaga zebrała obfite żniwo albo jakiś awanturnik wszczął burdę w mieście siejąc niepokój. Podzielimy się na dwie grupy przybyszów i będziemy krok po kroku poznawać życie w dawnym Poznaniu. Będziemy poszukiwać domów znanych mieszczan, tworzyć dekorację do ściany Ratusza, szukać kapsuł czasu, rozmawiać z mieszkańcami. Trzeba będzie wykazać się sprytem, szybkością i kreatywnością. Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce historycznych wydarzeń w historii Polski. Wiele już o nim wiadomo, jednak w dalszym ciągu pomimo licznych wykopalisk, wyspa ta kryje jeszcze wiele mrocznych tajemnic. W podziemiach Katedry na Ostrowie Tumskim dotkniemy początków Państwa Polskiego. Zobaczymy relikty pierwszej polskiej katedry z X wieku, grobowce pierwszych władców: Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz baptysterium z 966 roku.

Zakwaterowanie w ośrodku (okolice Słubic)

 

DZIEŃ II

(śniadanie + obiad + kiełbaski z ogniska)

wigryPo śniadaniu lekcja przyrody w Parku Narodowym „Ujście Warty”, do wyboru jedna z dwóch lekcji edukacyjnych: Poznajemy ptaki / zajęcia na ścieżce przyrodniczej „Mokradła” lub Bezkręgowce wodne /Zajęcie na ścieżce przyrodniczej „Mokradła”. Krajobraz parku to mozaika łąk, pastwisk i trzcinowisk. Na obszarze parku mieszka ok. 270 gatunków ptaków, z których wiele jest uznanych za „gatunki specjalnej troski”. Rozlewiska i łąki Parku Narodowego to jedno z niewielu miejsc w naszym kraju w którym możemy spotkać tak nieprawdopodobnie dużą ilość i różnorodność ptaków. Na ścieżce przyrodniczej „Mokradła” będziemy mieć okazję, aby usłyszeć wiele ciekawostek o ptakach lub o bezkręgowcach wodnych. Pospacerujemy również po „Przyrodniczym Ogrodzie Zmysłów” oraz wejdziemy na wieżę widokową w Chyrzynie.

Ognisko z kiełbaskami w ośrodku, dyskoteka lub piżama party (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!)

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

berlin3Całodniowa wycieczka do Berlina, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Alexanderplatz z wieżą TV – Berlińczycy nazywają to miejsce po prostu Alex, jego nazwa pochodzi od imienia cara Rosji Aleksandra I, który odwiedził to miejsce. To centralny węzeł komunikacyjny we wschodniej części Berlina i ulubione miejsce spotkań berlińczyków jak i turystów. Unter den Linden – najpiękniejszy bulwar Berlina, wzdłuż bulwaru rozlokowane są liczne ważne obiekty: np. Uniwersytet um. Humboldta, Opera Państwowa oraz zbytki. Brama Brandenburska – to najbardziej rozpoznawalny symbol Berlina, po upadku muru stała się symbolem jedności Niemiec. Budowla zalicza się do jednej z najpiękniejszych przykładów niemieckiego klasycyzmu. Statua Zwycięstwa – znajduje się w parku Tiergarten, została zaprojektowana w celu upamiętnienia zwycięstwa Prus nad Danią w 1864 roku, a także zwycięstwa w wojnie z Austrią i Francją. Na szczycie kolumny znajduje się figura Nike z brązu. Muzeum Pergamońskie – jest jedną z największych atrakcji Berlina. Zbiory muzealne sięgają czasów pamiętających czczenie greckich bóstw, jedną z największych atrakcji muzeum są fragmenty świątyni oraz ołtarz Zeusa z miasta Pergamon w Azji Mniejszej. Rejs statkiem po Sprewie, czas na zakup pamiątek i przekąsek na nowoczesnym placu Potsdamer Platz.

Obiadokolacja w ośrodku

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja, możliwość dokupienia obiadu w Tropical Island, koszt: 30zł/os)

wyspatrop5Całodzienny pobyt na Wyspie Tropikalnej „Tropical Island” – czeka nas kilkugodzinne szaleństwo w prawdziwych Tropikach! Zamienimy się w poszukiwaczy przygód, łowców przyjemności i odkrywcami największej w Europie tropikalnej wyspy. W egzotycznym raju przeniesiemy do dalekich lądów. Będziemy do woli korzystać z licznych atrakcji. Podczas ekspedycji po Lesie Tropikalnym będziemy podziwiać pluskające się żółwie, flamingi, ary i pawie a także niezwykłą, egzotyczną roślinność. W Wiosce Tropikalnej zobaczymy oryginalne budowle z dalekich krajów oraz zjemy smaczny obiad. Na plaży Morza Południowego już czekają leżaki! Zanurzymy się w bajecznej wodnej krainie a na piaszczystej plaży zbudujemy zamki i twierdze z piasku. Poczujemy atmosferę prawdziwej dżungli przy otoczonej skałami, palmami i balijskimi chatami lagunie. Niezapomniane wodne szaleństwa gwarantuje kanał ze sztucznymi falami , dwie podziemne ślizgawki a także jacuzzi. Oj będzie się działo!

Obiadokolacja w ośrodku

 

DZIEŃ V

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość dokupienia obiadu w drodze powrotnej, koszt: 20zł)

bunkryPo śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego – to będzie niezwykła lekcja historii w jednym z największych i najciekawszych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. MRU to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX wieku na pograniczu niemiecko – polskim. MRU zbudowali Niemcy po I wojnie światowej oraz w trakcie trwania II. Celem powstania bunkrów była ochrona III Rzeszy. Całość składa się kilkudziesięciu żelbetonowych bunkrów tworzących system, który przypomina labirynt. Kiedy bunkry przestały być wykorzystywane przez ludzi, zadomowili się w nich inni lokatorzy, czyli nietoperze. Powstały w tym miejscu rezerwaty „Nietoperek” oraz „Nietoperek II”, które są jednym z największych zimowisk nietoperzy, zarówno tych popularnych gatunków, jak i rzadkich i zagrożonych. Czeka nas więc spotkanie oko w oko z gackiem wielkoduchem, mopkiem i nockiem Natterea.

Przystanek w Świebodzinie przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – to największy taki pomnik na świecie. Sama korona ma wysokość trzech metrów.

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-95

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

1045zł

999zł

960zł

925zł

889zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w Berlinie: 30zł, w Tropical Island: 30zł/os, a także w drodze powrotnej: 20zł

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własny program? Poinformuj nas, na pewno go zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress