+48 22 127 01 36
HomeIntegracja w Dolinie BiebrzyIntegracja w Dolinie Biebrzy

Integracja w Dolinie Biebrzy

Proponujemy wspólną wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego na Podlasiu, założonego przez ludzi od pokoleń związanych z Biebrzą i kultywujących pieczołowicie rodzime tradycje i życie zgodne z rytmem natury. Przeżyjemy wspaniałą przygodę w dolinie Biebrzy i na tutejszych, unikalnych w Europie bagnach, zasmakujemy tradycyjnych potraw z których słynie całe Podlasie. W prehistorycznej osadzie, poznamy warunki życia praszczurów sprzed 10.000 tysięcy lat. Zapraszamy zatem na lekcję o odległych pradziejach


Trasa: Białystok – Tykocin – Dolina Biebrzy – Twierdza Osowiec

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(kolacja w ośrodku, możliwość dokupienia obiadu w Białymstoku)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze postój w Białymstoku i Tykocinie

Tykocin– zespół miejski i synagoga, Muzeum judaistyczne, zwiedzanie zamku połączone z lekcją żywej historii, do wyboru jeden z dwóch tematów: „Półksiężyc i gwiazda, czyli spotkanie z prawdziwymi Tatarami”, „Ogniem i mieczem, czyli wojna po staropolsku”

Białystok – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich z ogrodami, zespół katedralny p.w. Wniebowzięcia NMP, rynek miejski z ratuszem, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur

Przyjazd i zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym (Dolina Biebrzy)

Slajdy przedstawiające Biebrzę i jej unikalne walory

 

DZIEŃ II

(śniadanie + obiad + kolacja)

Po śniadaniu krótkie zajęcia merytoryczne w osadzie prahistorycznej, rozpalanie ognia za pomocą paleo-zapalniczek,

Wyprawa na polowanie, strzelanie z łuków, eksploracja stanowiska archeologicznego lub miotanie oszczepami, ucieranie zbóż na żarnach kamiennych

Wyprawa na łosia (punkt widokowy)

Wędzenie mięs w neardentalskiej wędzarce, wypiek podpłomyków

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Wycieczka: Polskie Termopile, miejsce bohaterskiej bitwy podczas II wojny światowej pomiędzy siłami polskimi i niemieckimi. Na miejscu dowiemy się, co zaszło podczas obrony Wizny w 1939 r. i dlaczego postawę ówczesnych polskich żołnierzy można bez przesady porównać do starożytnych 300 Spartan.

twierdzaWizyta u Króla Biebrzy – człowiek który wybrał życie z dala od cywilizacji, mieszka sam w opustoszałej biebrzańskiej wsi, towarzyszą mu psy, łosie, dziki i wilki. Twierdza Osowiec to cenny obiekt zabytkowy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Poznamy dawne, zbudowane jeszcze pod carskim jarzmem fortyfikacje – twierdzę, która do dziś uchodzi za niezdobytą.

Wyroby z wikliny – chwila oddechu przy wyplataniu koszy z wikliny. Poznamy dawne metody zbierania witek jak i plecenia. Przedmioty wykonane własnoręcznie będzie można zabrać do domu.

LUB

Archeologiczne zdjęcia Polski i wyprawa po drzewce na łuki, strzały i miotacze oszczepów

Po kolacji dyskoteka, gry i zabawy

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + obiad + kolacja)

tratwyPo śniadaniu budowa szałasu lub spływ tratwami – podążanie z nurtem rzeki na stabilnej platformie to doskonała okazja by podziwiać bogactwo tutejszej flory i fauny.

Wyrób łuków, strzał i miotaczy oszczepów

Po obiedzie konkurs strzelania z własnoręcznie wykonanych łuków i oszczepów

Kolacja przy pożegnalnym ognisku

 

DZIEŃ V

(śniadanie + obiad)

Szukanie „Skarbu mamuta” – wedle tutejszych przekazów miał on być ceramicznym garncem pełnym drogocennych dukatów. Przed rozpoczęciem poszukiwań młodzi łowcy wysłuchają kilku cennych wskazówek na temat orientacji w terenie, aby łatwiej znaleźć ukryte po drodze wskazówki mające doprowadzić ich do skarbu.

tropyRozpoznawanie tropów zwierząt – przekonamy się, że tropienie śladów nie jest aż tak trudną sztuką, a wszelkie znaki jakie pozostawiają po sobie zwierzęta więcej mówią na ich temat, niż się w ogólnym mniemaniu wydaje. Dowiemy się, jak ślady pomagają określić gatunek, a także płeć czy choćby wiek poszukiwanych przez nas okazów.

Obiad, pożegnanie, wyjazd

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

899zł

875zł

849zł

825zł

799zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w Białymstoku: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własny program? Poinformuj nas, na pewno go zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]

« (Previous Post)
(Next Post) »


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress