Bieszczadzkie wędrowanie
Zapraszamy na wspólny wyjazd w jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – w Bieszczady. To idealne miejsce dla poszukujących spokoju i relaksu, ale także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, czyli dla nas!
Trasa: Łańcut lub Sandomierz – Połonina Wetlińska – Mała lub Wielka Rawka – Sanok – Solina
Czas: 5 dni
Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne
Możliwość realizacji: jesień – wiosna
PROGRAM RAMOWY
DZIEŃ I
(obiad w Sandomierzu lub Łańcucie, kolacja)
6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze postój w Sandomierzu lub w Łańcucie
Sandomierz – zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też do Zbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz.
LUB
Łańcut – zwiedzanie Zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.
Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, kolacja, nocleg
DZIEŃ II
(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)
Całodniowa wycieczka autokarowo – piesza:
Przejazd malowniczą drogą z Ustrzyk Dolnych do Górnych
Cerkiew w Czarnej – pochodząca z 1834 roku drewniana cerkiew grekokatolicka. We wnętrzu świątyni znajduje się prawie kompletny i bardzo dobrze zachowany ikonostas oraz ołtarze boczne.
Połonina Wetlińska – Przełącz wyżna – Berehy (ok. 3,5 godzi) – wędrówka na szczyt (1228 m.n.p.m), w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując Połoninami będziemy podziwiać piękne krajobrazy. Odwiedzimy Bacówkę w której można zakupić pyszne sery.
Muzeum Ikon w Cisnej, spotkanie z Burym, który opowie nam o swoim życiu w górach i miłości do nich
Wieczorem ognisko oraz dyskoteka (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!)
DZIEŃ III
(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)
Całodzienna wyprawa w góry z przewodnikiem: Mała lub Wielka Rawka
DZIEŃ IV
(śniadanie + obiad + kolacja)
Do wyboru jedna z dwóch poniższych propozycji:
- Wycieczka do Skansenu Budownictwa Ludowego w Sanoku (największy w Polsce), lekcja muzealna – tematyka jest dostosowana do wieku dzieci. Tematy do wyboru:
Obyś cudze dzieci uczył – zajęcia z kaligrafii, w czasie których dzieci przenoszą się do szkoły sprzed 100 lat, poznają zasady kaligrafii, posługują się piórkiem i atramentem
Nie święci garnki lepią – warsztaty, w których biorący udział uczniowie poznają zagrodę garncarską z Rzepiennika Strzyżewskiego, a następnie w budynku edukacyjnym rozpoczynają pracę z gliną. Biżuteria, gwiżdżące ptaszki i wiele innych przedmiotów – to wszystko można zrobić podczas pracy z gliną
Ziemia pachnąca naftą – jak działa kierat, czym jest kiwon, jak pachnie olej skalny i jak jest wyposażona „kanadyjka”, tego wszystkiego dowiedzieć się można uczestnicząc w zajęciach przy ekspozycji naftowej mieszczącej się na terenie Parku Etnograficznego
Makatki pędzlem malowane – wykonamy tradycyjne makatki
Solina – Zapora w Solinie jest największą zapora wodna w Polsce. W programie wycieczki spacer korona zapory.
Starych koronek czar – makrama. Poznajemy różne techniki wykonania i sami wykonujemy makramę (cały rok)
LUB
- Wyjście na całodzienną wycieczkę w góry z przewodnikiem, wejście na najwyższy szczyt Bieszczad czyli Tarnicę
DZIEŃ V
(śniadanie + suchy prowiant, możliwość dokupienia obiadu na trasie, koszt: 20zł/os)
Solina – Zapora w Solinie jest największą zapora wodna w Polsce. W programie wycieczki spacer korona zapory.
Monumentalne Kamieniołomy – Prosto z Soliny wyruszymy do malowniczej miejscowości Bóbrka gdzie u podnóży góry Koziniec znajduje się wielki kamieniołom. Ze szczytu kamieniołomu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Solińskie oraz mniejsze jezioro Myczkowieckie.
Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego z przewodnikiem oraz lekcja pt: Jak wynaleziono lampę naftową?
Historia oświetlenia – lekcja w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną oraz z bezpośrednią prezentacją wybranych eksponatów, prowadzona w Sali audiowizualnej. Na koniec dzieci wykonają lampę naftową z papieru lub masy papierowej.
Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych
CENA
Liczba uczestników |
24-29 |
30-35 |
36-40 |
41-45 |
Powyżej 45 |
Cena / os |
859zł |
829zł |
799zł |
775zł |
749zł |
1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os |
CENA ZAWIERA:
- Zakwaterowanie, wyżywienie
- Bilety wstępu, realizacja programu
- Bezpłatne miejsca dla opiekunów
- Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
- Transport autokarem klasy turystycznej
- Ubezpieczenie NNW
- Podatek VAT
INFORMACJE DODATKOWE:
Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.
Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele
Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!
Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.
Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego
REZERWACJA
Tel. 519 527 171, 504 179 348