+48 22 127 01 36
HomeMalownicze Tatry Polska – SłowacjaMalownicze Tatry Polska – Słowacja

Malownicze Tatry Polska – Słowacja

Któż nie kocha Tatr? Postrzępione szczyty i pełne uroku doliny, znane kurorty, drewniane zabytki Podhala, murowane zamki to najważniejsze atrakcje tego zakątka Polski. Zakopane, Morskie Oko, Giewont, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska, Rysy – to najbardziej oblegane miejsca przez turystów w sezonie wakacyjnym.

TATRY– nasze polskie góry, najwyższe, najpiękniejsze, magiczne, wyjątkowe… długo by tak można wymieniać. Mają w sobie coś, czego na próżno szukać w innych górach, to wyjątkowa wyspa górska w skali Europy. Poznawanie tego fantastycznego miejsca bywa bardzo wciągające, łatwo może zamienić się w pasję. Tutaj będziemy mogli podziwiać prawdziwie alpejskie krajobrazy, bogaty świat fauny i flory, szczyty, przełęcze, doliny i stawy.

Trasa: Kraków – Zakopane – Stary Smokowiec / Energylandia – Białka Tatrzańska

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiadokolacja, możliwość zamówienia obiadu w Krakowie)

zbiórka pod szkołą, przejazd do Krakowa, zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Kościół Mariacki – Ołtarz Wita Stwosza, Muzeum pod płytą główną Rynku Starego Miasta, Sukiennice, Trakt Królewski.

* Program zwiedzania Krakowa możemy dostosować do oczekiwań grupy

Zakwaterowanie w ośrodku, obiadokolacja

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

koscieliska3

DO WYBORU CAŁODZIENNA WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ LUB DO ENERGYLANDII

SŁOWACJA

Do wyboru jedna z dwóch opcji:

1.Zwiedzanie Jaskini Bielańskiej z przewodnikiem – to jedna z najpiękniejszych jaskiń Tatr słowackich, położona tuż przy granicy z Polską. Jaskinia od ponad stu lat zachwyca różnorodnością i oryginalnością nacieków. Idąc mającą 1370 m. podziemną trasą przyjrzymy się licznym stalaktytom, stalagmitom, draperiom naciekowym, wapiennym wodospadom oraz podziemnym jeziorkom. Staniemy oko w oko z mieszkańcami jaskini, czyli nietoperzami. Pamiętajcie o polarach lub ciepłych bluzach, ponieważ panuje tam dość niska temperatura.

2.Ścieżka w koronach drzew Bachledka  – znajduje się w samym sercu majestatycznych lasów Pienińskiego Parku Narodowego. Będziemy podziwiać wyjątkową przyrodę Tatr Bielskich. Trasa o długości 600 metrów prowadzi przez urozmaicony gatunkowo las, w którym odkryjemy mnóstwo niespodzianek

Wjazd kolejką na Hrebienok, czyli Smokowieckie Siodełko – to świetny punkt widokowy, który można porównać do polskiej Gubałówki. Możemy stąd podziwiać wspaniałą panoramę Tatr, m.in. szczyt Łomnicy. Wjazd kolejką trwa ok. 10min, niegdyś trasę tą pokonała Królowa Elżbieta II.

Wodospady Zimnej Wody – należą do najwspanialszych w całych Tatrach. To niewysokie ale duże siklawy, są znaną atrakcją turystyczną. Zostały rozsławione przez kuracjuszy i turystów wypoczywających w Starym Smokowcu

Czas wolny w Starym Smokowcu – tutaj będziemy mieć trochę wolnego czasu, zakupimy pamiątki, zjemy lody. Stary Smokowiec to jedna z najstarszych tatrzańskich osad turystycznych, znany dzięki wodzie mineralnej. Położony u stóp Wysokich Tatr jest stolicą zimowego wypoczynku na Słowacji, ale obfituje również wieloma atrakcjami jak: wodospady, jaskinie czy piękne przełęcze.

ENERGYLANDIA– to pierwszy prawdziwy Park Rozrywki, oferujący usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Energylandia jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów zostanie zaprezentowane ponad 30 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowane urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

* UWAGA, wybór Energylandii wiąże się z dopłatą do wycieczki w kwocie 25zł/os

Obiadokolacja w ośrodku

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja + ognisko z kiełbaskami)

Zajęcia edukacyjne w Muzeum Tatrzańskim – to jedno z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Podczas zajęć edukacyjnych odwiedzimy chałupę góralską, uchylimy wieko malowanej skrzyni i zobaczymy w co ubierali się górale w połowie XIX wieku, dowiemy się nieco o niełatwym życiu mieszkańców Tatr i poznamy rzadkie zwierzęta zamieszkujące w Tatrach.

Zwiedzanie Zakopanego z przewodnikiem: Krupówki najsłynniejszy deptak w Polsce, obowiązkowy punkt programu dla każdego turysty z widokiem na górujący nad miastem Giewont. Wjazd kolejką na Gubałówkę – miejsce z którego będziemy podziwiać panoramę Zakopanego i górujących nad nim Tatr. Wielka Krokiew – skocznia narciarska robi wrażenie nie tylko podczas zawodów. Rozgrywane są tu konkursy Pucharu Świata.

Spotkanie z Gawędziarzem przy ognisku

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

morskieokoCałodzienna wycieczka nad Morskie Oko – to najbardziej oblegany i popularny punkt w Tatrach. Dziką przyrodę i malowniczą lokalizację docenił The Wall Street Journal, który umieścił Morskie Oko w rankingu pięciu najpiękniejszych jezior świata.

możliwość zorganizowania dyskoteki / kinoteki

 

DZIEŃ V

(śniadanie + obiad)

Wykwaterowanie

Dwugodzinna zabawa w basenach termalnych Białka – to niezwykłe miejsce, które łączy w sobie rozrywkę parku wodnego, komfort SPA oraz właściwości termalnego wypoczynku. Nas oczywiście najbardziej interesuje strefa zabawy: 5 basenów z wodą termalną o temperaturze do 36oC, zjeżdżalnie o długości blisko 300m i szereg innych atrakcji.

Obiad w restauracji

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych

 

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

899zł

869zł

845zł

819zł

789zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość zamówienia obiadu w Krakowie, koszt: 25zł/os.                                                                                                                        Przy wyborze Energylandii dopłata w wys. 25zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów / przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]

« (Previous Post)


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress