+48 22 127 01 36
HomeBieszczadzkie wędrowanieBieszczadzkie wędrowanie

Bieszczadzkie wędrowanie

Zapraszamy na wspólny wyjazd w jeden z najpiękniejszych zakątków Polski – w Bieszczady. To idealne miejsce dla poszukujących spokoju i relaksu, ale także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, czyli dla nas!

Trasa: Łańcut lub Sandomierz – Połonina Wetlińska – Mała lub Wielka Rawka – Sanok – Solina

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad w Sandomierzu lub Łańcucie, kolacja)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze postój w Sandomierzu lub w Łańcucie

Sandomierz – zwiedzanie z przewodnikiem, przykładowy program: Podziemia sandomierskie, czyli piwnice i lochy, które dawniej służyły mieszkańcom jako schronienie przed najeźdźcami. Wybierzemy się też do Zbrojowni rycerskiej, jednego z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza. Chłopcy będą mogli poczuć się przez chwilę jak prawdziwi rycerze przymierzając zbroję rycerską, chwytając miecz czy kuszę. Dziewczynki natomiast zamienią się w renesansowe i barokowe księżniczki. Zobaczymy również Bramę Opatowską – jest to jedyna zachowana brama miejska pochodząca z XIV wieku. Góry Pieprzowe zwane Pieprzówkami z licznymi skarpami i wąwozami. Zbudowane są z łupków kambryjskich z daleka przypominających ziarenka pieprzu. Ucho igielne czyli bardzo wąską furtkę w istniejących dawniej murach obronnych. Wejdziemy na Dziedziniec zamkowy i zobaczymy gdzie mieszkał Jan Długosz.

LUB

Łańcut – zwiedzanie Zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, kolacja, nocleg

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Całodniowa wycieczka autokarowo – piesza:

Przejazd malowniczą drogą z Ustrzyk Dolnych do Górnych

Cerkiew w Czarnej – pochodząca z 1834 roku drewniana cerkiew grekokatolicka. We wnętrzu świątyni znajduje się prawie kompletny i bardzo dobrze zachowany ikonostas oraz ołtarze boczne.

Połonina Wetlińska – Przełącz wyżna – Berehy (ok. 3,5 godzi) – wędrówka na szczyt (1228 m.n.p.m), w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując Połoninami będziemy podziwiać piękne krajobrazy. Odwiedzimy Bacówkę w której można zakupić pyszne sery.

Muzeum Ikon w Cisnej, spotkanie z Burym, który opowie nam o swoim życiu w górach i miłości do nich

Wieczorem ognisko oraz dyskoteka (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką!)

 

DZIEŃ III

bieszcz4(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Całodzienna wyprawa w góry z przewodnikiem: Mała lub Wielka Rawka

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + obiad + kolacja)

Do wyboru jedna z dwóch poniższych propozycji:

  1. Wycieczka do Skansenu Budownictwa Ludowego w Sanoku (największy w Polsce), lekcja muzealna – tematyka jest dostosowana do wieku dzieci. Tematy do wyboru:

Obyś cudze dzieci uczył – zajęcia z kaligrafii, w czasie których dzieci przenoszą się do szkoły sprzed 100 lat, poznają zasady kaligrafii, posługują się piórkiem i atramentem

Nie święci garnki lepią – warsztaty, w których biorący udział uczniowie poznają zagrodę garncarską z Rzepiennika Strzyżewskiego, a następnie w budynku edukacyjnym rozpoczynają pracę z gliną. Biżuteria, gwiżdżące ptaszki i wiele innych przedmiotów – to wszystko można zrobić podczas pracy z gliną

Ziemia pachnąca naftą – jak działa kierat, czym jest kiwon, jak pachnie olej skalny i jak jest wyposażona „kanadyjka”, tego wszystkiego dowiedzieć się można uczestnicząc w zajęciach przy ekspozycji naftowej mieszczącej się na terenie Parku Etnograficznego

Makatki pędzlem malowane – wykonamy tradycyjne makatki

Solina – Zapora w Solinie jest największą zapora wodna w Polsce. W programie wycieczki spacer korona zapory.

Starych koronek czar – makrama. Poznajemy różne techniki wykonania i sami wykonujemy makramę (cały rok)

LUB

  1. Wyjście na całodzienną wycieczkę w góry z przewodnikiem, wejście na najwyższy szczyt Bieszczad czyli Tarnicę

 

DZIEŃ V

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość dokupienia obiadu na trasie, koszt: 20zł/os)

Solina – Zapora w Solinie jest największą zapora wodna w Polsce. W programie wycieczki spacer korona zapory.

Monumentalne Kamieniołomy – Prosto z Soliny wyruszymy do malowniczej miejscowości Bóbrka gdzie u podnóży góry Koziniec znajduje się wielki kamieniołom. Ze szczytu kamieniołomu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na jezioro Solińskie oraz mniejsze jezioro Myczkowieckie.

Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego z przewodnikiem oraz lekcja pt: Jak wynaleziono lampę naftową?

Historia oświetlenia – lekcja w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną oraz z bezpośrednią prezentacją wybranych eksponatów, prowadzona w Sali audiowizualnej. Na koniec dzieci wykonają lampę naftową z papieru lub masy papierowej.

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

859zł

829zł

799zł

775zł

749zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu powrotu: 20zł/os

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress