+48 22 127 01 36
HomeRuchome wydmy – Słowiński PNRuchome wydmy – Słowiński PN

Ruchome wydmy – Słowiński PN

Ukryta przed kurzem szos, oddalona od zgiełku miast, kilka kilometrów od przepięknych bałtyckich plaż i nadmorskiego kurortu Ustka, czeka na nas bajecznie urokliwa Dolina Charlotty, która otwiera swe gościnne podwoje, zatrzymując bieg czasu. To miejsce znane wszystkim, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń i niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie pragną wypocząć w relaksującym otoczeniu.

W Słowińskim Parku Narodowym oprócz pięknych jezior przymorskich, łąk, nadmorskich borów i lasów, zobaczymy unikatowe w Europie wydmy ruchome.

Trasa: Gdynia – Dolina Charlotty – Słowiński Park Narodowy – Ustka – Gdańsk

Czas: 5 dni

Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne

Możliwość realizacji: jesień – wiosna

 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ I

(obiad + kiełbaski z ogniska)

6:30 zbiórka pod szkołą, wyjazd, po drodze zwiedzanie Gdyni:

dar-pomorzaOceanarium (zwiedzanie + udział w zajęciach dydaktyczno – przyrodniczych) – to niezwykłe miejsce w centrum miasta w którym można zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata: Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Weźmiemy udział w niecodziennej lekcji z dala od szkoły. Zajęcia dobrane do wieku uczestników ukazują niezwykłe życie mórz i oceanów – ich bogactwo i piękno, ale także czyhające w nich niebezpieczeństwa.

Spacer po nabrzeżu, Dar Pomorza (zewn.) – jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie. Błyskawica (zewn.)

Przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie, obiadokolacja

Wieczorny spacer po plaży

 

DZIEŃ II

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)

Zoo Charlotta – zamieszkuje tu wiele gatunków świata fauny – zarówno tych dobrze znanych z polskich lasów, jak i sprowadzonych z zamorskich krajów. Czworonożni mieszkańcy mają stworzone warunki zbliżone do naturalnych.

Wodne Safari – na terenie ZOO Charlotta, przy nadbrzeżu Kapitan zaprasza na wodne ZOO Safari, czyli fantastyczny rejs łodzią, która zabiera uczestników w podróż dookoła świata. Tematyczne wysepki: Afryka, Ameryka Płd. i Australia odkryją przed nami wiele ciekawostek, a rejs ukoronowany zostanie zacumowaniem na wyspie lemurów, którą zamieszkują małpiatki z Madagaskaru: Król Julian i jego wesoła banda.papuga

Fokarium – to największe w Polsce fokarium, w którym mieszka obecnie 5 samców bałtyckiej foki szarej. W Fokarium Charlotta dzięki specjalnym szybom będziemy mieć możliwość obserwacji fok także pod wodą!

Te wyjątkowe zwierzęta, które na lądzie poruszają się nieco niezgrabnie pod wodą są pełne gracji.

Z fokami przeprowadzamy jest tzw. trening medyczny, podczas którego instruktorzy sprawdzają stan zdrowia swoich podopiecznych. Podczas pokazów, foki prezentują swoje wdzięki, wyskakują na brzeg, uśmiechają się, podają łapki i chętnie się witają.

Rejs statkiem po morzu Bałtyckim. Na plaży w Jarosławcu, tuż obok przystani kutrów rybackich, można skorzystać z rejsu statkiem po morzu.

* Rejs będzie możliwy wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych

Latarnia morska – Wysokość wieży – 33,3 m, Wysokość światła – 50,2 m n.p.m. Latarnia zbudowana została z czerwonej i glazurowanej cegły na planie koła, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Z balkonu, z wysokości 33 metrów, rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora. Światło latarni, widoczne jest z odległości dwudziestu czterech mil morskich.foka

Ognisko z kiełbaskami

Obiadokolacja

Gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”

 

DZIEŃ III

(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja + kiełbaski z ogniska)

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego – oprócz spaceru szlakiem ruchomych wydm do Góry Łąckiej, istnieje możliwość skorzystania z ciekawych zajęć edukacyjno – przyrodniczych przeprowadzanych przez pracowników Słowińskiego Parku Narodowego. To będzie niezapomniana lekcja przyrody na trasach ścieżek przyrodniczych, podczas których podziwiać można osobliwości natury spotykane niejednokrotnie tylko w tej części naszego kraju. Zajęcia odkrywają przed uczestnikami złożony, bogaty i tajemniczy świat przyrody, który będziemy mogli poznać podczas ciekawych zajęć terenowych.

Uwaga! Konieczna rezerwacja ok. pół roku wcześniej!

Obiadokolacja

Ognisko z kiełbaskami, dyskoteka (zabierzcie ze sobą płyty z muzyką)

 

DZIEŃ IV

(śniadanie + obiad + kolacja)

Muzeum Chleba w Ustce mieści się na poddaszu piekarni należącej do rodziny Brzóska. Zbiory gromadzone przez Eugeniusza Brzóskę przedstawiają historię i rozwój piekarnictwa i cukiernictwa. Do eksponatów należą dokumenty, zdjęcia, kartki pocztowe, urządzenia i naczynia produkcyjne m.in. mieszadła, krajalnice, gofrownice, formy do ciast i piece. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVII wieku. Dla chętnych wyświetlana jest projekcja multimedialna związana z muzeum. Na parterze budynku znajduje się sklep piekarniczy z kawiarnią, gdzie można skosztować lokalnych wypieków i napić się kawy.

Wyprawa na promenadę w Ustce skąd będziemy podziwiać wspaniałe widoki morskie, Latarnia morska, zakup pamiątek.

Wieczorem gry i zabawy sportowe:

 

DZIEŃ V

(śniadanie + suchy prowiant, możliwość dokupienia obiadu w Gdańsku)

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Gdańska, spacer po mieście z przewodnikiem, przykładowy program: Westerplatte,Stare Miasto, Ratusz, Rynek, Dwór Artusa, Długi Targ

Wizyta w centrum Hewelianum – usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki! Już dziś pomagają one zrozumieć fizykę, astronomię, historię czy biologię a wkrótce także matematykę i chemię. Wystawienniczą ofertę Centrum uzupełniają innowacyjne zajęcia edukacyjne adresowane do wszystkich grup wiekowych, wystawy czasowe, plenerowe imprezy historyczne, imprezy okolicznościowe, pokazy science show oraz okazjonalne wykłady popularnonaukowe.

Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych

 

CENA

Liczba uczestników

24-29

30-35

36-40

41-45

Powyżej 45

Cena / os

9159zł

885zł

859zł

835zł

809zł

1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w Gdańsku: 20zł/os

 

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie, wyżywienie
  • Bilety wstępu, realizacja programu
  • Bezpłatne miejsca dla opiekunów
  • Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Ubezpieczenie NNW
  • Podatek VAT

 

INFORMACJE DODATKOWE:

Co zabrać ze sobą:  potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.

Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele

Modyfikacja programu: : program wycieczki jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych atrakcji może ulec zmianie. Program można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własną wycieczkę? Poinformuj nas, na pewno ją zrealizujemy!

 

Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.

Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

 

REZERWACJA

biuro@dudekadventure.pl

Tel. 519 527 171, 504 179 348

[recaptcha]


© 2017: Dudek Adventure, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress