Niezwykły Szlak Orlich Gniazd
Teren leżący pomiędzy Krakowem i Częstochową, zwany Wyżyną Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Kolebka naszej kultury, gdzie o zabytki łatwiej niż w każdej innej części kraju, położona jest pośród przepięknych pagórków porośniętych lasami, wśród malowniczych wapiennych ostańcow, stwarzając wrażenie niezwykłej harmonii występującej pomiędzy człowiekiem i środowiskiem. W odległej przeszłości na terenie Śląska i Małopolski powstawały pierwsze osady ludzkie. Na początku drugiego tysiąclecia wzniesiono tutaj pierwsze grody obronne, które chronić miały szlaki handlowe w tworzącym się państwie piastowskim.
Trasa: Ogrodzieniec – Wieliczka – Ojcowski Park Narodowy – Tarnowskie Góry – Bobolice – Mirów – Olsztyn
Czas: 5 dni
Wiek: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne
Możliwość realizacji: jesień – wiosna
PROGRAM RAMOWY
DZIEŃ I
(obiadokolacja, możliwość dokupienia obiadu)
7:00 zbiórka pod szkołą, wyjazd, przejazd do Ogrodzieńca
Zamek w Ogrodzieńcu, zwiedzanie z przewodnikiem – to największe i najlepiej zachowane ruiny zamkowe w Polsce. To prawdziwa perła Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Ruiny co roku przyciągają rzesze turystów, to największa budowla na Wyżynie, sięgająca czasów Kazimierza Wielkiego czyli początku XIV wieku. Zamek w Ogrodzieńcu jest doskonale wkomponowany w naturalne masywy wapienne, które dodatkowo osłaniały budowlę. Trudno sobie wyobrazić, jak dawniej można było zbudować takie cuda, które do dzisiaj zapierają dech w piersiach.
Zajęcia w Adrenalina Park -położonym w przepięknej scenerii średniowiecznego zamku „Ogrodzienieckiego” w Podzamczu. Gwarantujemy aktywny wypoczynek na łonie natury, wyśmienitą i bezpieczną zabawę ze smakiem adrenaliny pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów. Park to 22 przeszkody, których łączna długość przekracza 320 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 11 metrów. Różnorodności przeszkód nie pozwoli na nudę, 4 tyrolki oferujące maksimum prędkości i zabawy, kładki, które sprawdzą naszą równowagę oraz wymagające trawersy i wiele innych zapewniają niezapomniane wspomnienia oraz poczucie wolności
Przejazd i zakwaterowanie w pensjonacie
DZIEŃ II
(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)
Całodzienna wycieczka do Kopalni soli w Wieliczce, zjazd do kopalni, program edukacyjny „Trasa Górnicza” (od 10 roku) – roboczy strój, kask, lampa – wyruszający pod ziemię turyści otrzymują ekwipunek godny górników. Na Trasie górniczej przydadzą się również wygodne buty oraz cieplejsza odzież. Przygoda rozpoczyna się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym – szyb Regis. Nad wyprawą czuwa doświadczony przewodnik zwany przodowym. Zna kopalnię od podszewki, pewnie prowadzi po labiryncie komór i korytarzy, jest dla grupy niedoświadczonych śleprów (początkujących w zawodzie górnika) najlepszym nauczycielem podziemnego fachu. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzieli górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Śleper samodzielnie mierzyć będzie poziom stężenia metanu, wyszukiwać i transportować sól, wyznaczać drogę i badać nieznane sobie komory. Pozna w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Zawód górnika wymaga zaangażowania, jest przepustką do poznania tajemnic podziemnego świata.
Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, dyskoteka (zabierzcie płyty z muzyką!)
DZIEŃ III
(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)
Całodzienna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego – położony tuż pod Krakowem, jest najmniejszym ze wszystkich polskich parków narodowych, ale kryje niezwykłe bogactwo i mnóstwo atrakcji geologicznych, przyrodniczych i kulturowych. Zachwyca pięknymi formami skalnymi, jaskiniami, starą zabudową oraz zamkami – w Ojcowie oraz Pieskowej Skale. Bajkowość krajobrazu: kaniony o urwistych ścianach, sterczące igły skalne od dawna zachwycają turystów. Najbardziej znanymi mieszkańcami parku są nietoperze – spośród żyjących w Polsce 21 gatunków spotkać tu można aż 17 z nich. W Ojcowskim Parku Narodowym zobaczymy czeka na nas:
- Pieskowa Skała (zew. lub wew.);
- Maczuga Herkulesa, Kościółek na Wodzie;
- Parking na Złotej Górze, Dolina Sąspowska;
- Źródełko pod Wierzbą, Wylot Doliny Jamki;
- Grób Nieznanego Żołnierza, Wąwóz Błotny Dół;
- Most na Sąspówce, Dom pod Koroną;
- Góra Okopy, Wąwóz Smardzowocki;
- Brama Krakowska, Jaskinia Krowia;
- Stawy Rybne;
- Wylot Doliny Sąspowskiej;
- Ruiny Zamku w Ojcowie;
Powrót do pensjonatu, obiadokolacja
DZIEŃ IV
(śniadanie + suchy prowiant + obiadokolacja)
Wycieczka do zabytkowej Kopalni srebra w Tarnowskich Górach oraz Sztolni Czarnego Pstrąga –Zrekonstruowane wyrobiska Kopalni Zabytkowej pochodzą z XVII i XIX wieku i są świadectwem bogatej historii Ziemi Tarnogórskiej. Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10 C. Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem, trwa około 90 minut. Zalecane są ciepłe okrycia oraz wygodne obuwie sportowe lub na płaskim obcasie.
Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych.
W Sztolni Czarnego Pstrąga czeka na nas najdłuższy w Polsce podziemny przepływ łodziami! Wewnątrz sztolni panuje temperatura ok. 10 stopni C. Zwiedzanie polega na przepłynięciu łodziami 600 metrowego odcinka sztolni.
Park Wodny w Tarnowskich Górach – dwugodzinny pobyt w jednym z najnowocześniejszych ośrodków rekreacyjno-kąpieliskowych w Polsce, o łącznej powierzchni 9 tys. m2. Łączna powierzchnia lustra wody w basenach wynosi 1159 m2. Doskonale wyposażony, przeznaczony dla osób w każdym przedziale wiekowym. To wymarzone miejsce na przeżycie niezapomnianej przygody w miłej atmosferze, zarówno zimą jak i latem. Zapraszamy na doskonałą zabawę i wspólnie spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.
Powrót do pensjonatu, obiadokolacja
DZIEŃ V
(śniadanie + obiad + suchy prowiant)
Warownie Kazimierza Wielkiego – przejście trasą turystyczną wśród jurajskich skał od Zamku Mirów do Zamku w Bobolicach. Oba zamki – Mirów i Bobolice znajdują się około pół godziny marszu od siebie. Jurajskie zamki w Mirowie i Bobolicach, mimo, że zachowane do dziś w różnym stopniu, zachwycają przede wszystkim swoim malowniczym położeniem. To niemal idealny teren na krótki jednodniowy wypad w Jurę.
Zamek w Olsztynie – malownicze ruiny zamku efektownie górują nad miasteczkiem. Zamek jest unikalnym w skali europejskiej przykładem warowni skalno-wyżynnej typu jaskiniowego i jedną z żelaznych atrakcji turystycznych regionu.
Powrót do ośrodka, obiad, wykwaterowanie
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych
CENA
Liczba uczestników |
24-29 |
30-35 |
36-40 |
41-45 |
Powyżej 45 |
Cena / os |
885zł |
849zł |
825zł |
799zł |
775zł |
1 Opiekun na 15 dzieci GRATIS. Możliwość dokupienia obiadu w dniu wyjazdu: 20zł/os |
CENA ZAWIERA:
- Zakwaterowanie, wyżywienie
- Bilety wstępu, realizacja programu
- Bezpłatne miejsca dla opiekunów
- Opiekę pilota oraz instruktorów i przewodników
- Transport autokarem klasy turystycznej
- Ubezpieczenie NNW
- Podatek VAT
INFORMACJE DODATKOWE:
Co zabrać ze sobą: potrzebne będzie wygodne ubranie i buty oraz małe plecaki na podręczne rzeczy.
Zakwaterowanie: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, hotele
Modyfikacja programu: program wycieczki można dowolnie zmienić i dopasować do oczekiwań grupy. Możemy przygotować wersję skróconą lub wydłużoną. Masz pomysł na własny program? Poinformuj nas, na pewno go zrealizujemy!
Opiekun grupy: towarzyszy grupie przez cały czas trwania wyjazdu. Jego zadaniem jest opieka nad grupą, koordynacja programu, załatwianie wszystkich spraw organizacyjnych związanych z pobytem.
Szybki i przyjazny sposób załatwiania formalności: przyjeżdżamy do szkoły w celu omówienia szczegółów wyjazdu i skompletowania potrzebnych dokumentów
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego
REZERWACJA
Tel. 519 527 171, 504 179 348